dzisiaj jest: 23 lutego 2018 r.   ::    imieniny: Romana, Izabela, Damian

100 rocznica odzyskania niepodleglosci baner

Mistrz Paderewski zasiądzie na ławeczce na ciężkowickim rynku

laweczka pad zap miniZ inicjatywy samorządu Gminy Ciężkowice w maju bieżącego roku na ciężkowickim rynku stanie ławeczka Paderewskiego. Pomnik powstaje w pracowni rzeźbiarki Ewy Fleszar. Przedsięwzięcie to wesprze również samorząd Powiatu Tarnowskiego.

Projekt pomnika, który zostanie odlany z brązu, przedstawia mistrza Paderewskiego siedzącego na ławeczce, przy fortepianie.

Gmina Ciężkowice pokryje połowę kosztów przedsięwzięcia. Samorząd Powiatu Tarnowskiego wesprze tą, wpisującą się w obchody 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, inicjatywę kwotą 10 tys. zł.

Ponadto prowadzona jest zbiórka funduszy, niezbędnych do finalizacji wykonania pomnika. Szczegóły na temat zbiórki dostępne są na stronie internetowej Gminy Ciężkowice - tutaj.

laweczka pad zap 1
Uroczystość odsłonięcia tego nietypowego monumentu zaplanowana została na 3 maja 2018 roku.