dzisiaj jest: 25 maja 2018 r.   ::    imieniny: Grzegorz, Urban, Magda

100 rocznica odzyskania niepodleglosci baner

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pobiegnij dla Inki

bieg inka ciezkowice miniZespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. I. J. Paderewskiego w Ciężkowicach przygotował bogaty program obchodów patriotycznych, związanych z ideą Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ich kulminacją będzie I Bieg Pamięci „Niezłomni - Niezwyciężeni - pamięci Danuty Siedzikówny ps. Inka”, przewidziany na dzień 4 marca 2018 roku.

26 lutego 2018 r. w ZSOiZ w Ciężkowicach o godz. 12.00 odbędzie się potkanie młodzieży z Tadeuszem M. Płużańskim, zaś o godz. 17.00 w Muzeum Przyrodniczym im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach, wszyscy zainteresowani będą mogli uczestniczyć w spotkaniu otwartym z tym znanym historykiem i publicystą.

Od 26 lutego do 1 marca zaplanowany został konkurs krzyżówka dla wytrwałych i zainteresowanych historią XX wieku, a szczególnie czasu walkami z okupantem sowieckim po 1945 roku. Konkurs jest adresowany do gimnazjalistów Pogórza Ciężkowickiego i uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. I. J. Paderewskiego w Ciężkowicach.

27 lutego pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie przeprowadzą zajęcia na temat Danuty Siedzikówny ps. Inka - Żołnierz Niezłomny. Rozpoczną się one o godz. 12.00 w Zespole Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach.

1 marca w godzinach od 8.30 do 13.30 również w ZSOiZ w Ciężkowicach zorganizowana zostanie akcja krwiodawcza „Krew za Krew - Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

bieg inka ciezkowice
Finałem obchodów będzie I Bieg Pamięci „Niezłomni – Niezwyciężeni - pamięci Danuty Siedzikówny ps. Inka”. Zawodnicy wystartują sprzed budynku szkoły w niedzielę 4 marca o godz. 12.00. Dystans biegu głównego to 10 km. Szczegóły organizacyjne dostępne są - tutaj.

Wydarzenia realizowane są we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej, Muzeum Przyrodniczym im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach oraz Kępa Sport.

Obchodom patronują Starosta Tarnowski Roman Łucarz i Burmistrz Ciężkowic Zbigniew Jurkiewicz.