dzisiaj jest: 17 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Klara, Robert, Rudolf

100 rocznica odzyskania niepodleglosci baner

Mobilne muzeum z okazji obchodów stulecia odzyskania niepodległości odwiedzi Zakliczyn

mob muz niep mini24 i 25 września 2018 roku na Rynku w Zakliczynie udostępniona zostanie wystawa Mobilne Muzeum Multimedialne, która została przygotowana z inicjatywy Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy z okazji Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Zakliczyn jest jednym z 56 miast Polski, do którego trafi ekspozycja. W poniedziałek 24 września wystawa będzie czynna w godz. 12.00-18.00, a we wtorek 25 września w godz. 10.00-16.00.

Bezpłatną wystawę mogą zwiedzać osoby indywidualne, rodziny, klasy szkolne i inne grupy zorganizowane. Może ona stanowić multimedialne i interaktywne wprowadzenie do lekcji wychowania obywatelskiego, historii, języka polskiego lub sztuki czy rozmaitych zajęć z edukacji pozaformalnej. Multimedialny przekaz wystawy inspiruje też do późniejszego zdobywania i poszerzania wiedzy z zakresu ważnych wydarzeń, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości przez Polskę. Dopełnieniem ekspozycji jest plenerowa gra planszowa, której uczestnicy wcielają się w rolę reporterów odkrywających ciekawe i ważne aspekty życia w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Zwiedzenie wystawy zajmuje ok. 20 minut, natomiast gra zewnętrzna ok. 20-30 minut.

Muzeum korzysta z multimedialnych urządzeń najnowszej generacji. Dzięki nowoczesnym animacjom oraz interaktywnym aplikacjom ukazującym setki archiwalnych fotografii, wyjątkowych filmów i starannie dobranych dokumentów powstała fascynująca opowieść, która towarzyszy nam w podróży po dziejach Rzeczypospolitej, przybliżając fenomen polskiej niepodległości. Szerokie zastosowanie techniki hologramowej sprawiło, że każdy zwiedzający muzeum może ujrzeć najważniejsze symbole naszej narodowej tożsamości, które po raz pierwszy w tej formie zostały wyeksponowane w jednym miejscu. To niezwykłe spotkanie historii z nowoczesnością urzeczywistnia się w mobilnym module, przystosowanym do zwiedzania w kilkudziesięciu miastach w Polsce.

Strona internetowa Mobilnego Muzeum Multimedialnego dostępna jest - tutaj.