dzisiaj jest: 3 grudnia 2020 r.   ::    imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery

100 rocznica odzyskania niepodleglosci baner

„Godność. Wolność. Niepodległość” w czterech szkołach Powiatu Tarnowskiego

niep logo miniW czterech szkołach średnich Powiatu Tarnowskiego realizowane są projekty finansowane z rządowego Programu Wieloletniego „Niepodległa” w ramach Priorytetu 1, Schemat 1B, Projekt 1B.2 „Godność. Wolność. Niepodległość”. Projekt „Godność. Wolność. Niepodległość” został przygotowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Program zakłada organizację wystawy złożonej z pamiątek związanych z odzyskaniem niepodległości i budową państwowości Polskiej, zgromadzonych, pogrupowanych i opisanych przez uczniów, wychowanków, a także wycieczki patriotycznej, związanej tematycznie z wydarzeniami historycznymi, postaciami oraz polskimi osiągnięciami z okresu II Rzeczypospolitej, a także innych działań w zakresie edukacji patriotycznej i obywatelskiej, wpisujących się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Do udziału w programie zakwalifikowane zostały cztery szkoły Powiatu Tarnowskiego: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku oraz Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu.

Wartość dofinansowania przyznana przez MEN to 40 tys. zł, po 10 tys.zł dla każdej ze szkół. Realizacja zadań w projekcie zaplanowana jest do 30 listopada 2018 roku.