dzisiaj jest: 9 grudnia 2021 r.   ::    imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław

100 rocznica odzyskania niepodleglosci baner

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

„Herosi Niepodległej” zdobyli serca widzów

rozmiar tekstu w artykule:

herosi rel mini„Herosi Niepodległej” - taki tytuł nosił spektakl, przygotowany przez Koło Teatralne Improwizacja, działające przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku, na zaproszenie Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, w ramach Festiwalu Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc!

Spektakl został wystawiony w Kąśnej Dolnej od 5 do 9 listopada dla ponad 2600 uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Województwa Małopolskiego, Podkarpackiego i Śląskiego. Ta żywa lekcja historii na trwałe zapisała się w pamięci nie tylko widzów, ale i także grupy 30 aktorów amatorów, licealistów oraz absolwentów szkoły i osób z kołem zaprzyjaźnionych, którzy mieli wielkie wyzwanie aktorskie, aby jak najlepiej wykreować na scenie obraz postaci, w jakie się wcielili.

herosi rel 1

Scenariusz spektaklu został napisany przez opiekunów koła teatralnego - dr Małgorzatę Holda-Kuchnik oraz Annę Gaj, które zgłębiły materiały źródłowe, dostępne pamiętniki, opracowania naukowe oraz wiele książek historycznych na temat tych wybitnych postaci.

herosi rel 2

„Herosi Niepodległej” traktują o trzech wielkich Polakach, dzięki którym Polska odzyskała niepodległość po 123 latach. Mowa jest oczywiście o Wincentym Witosie, Ignacym Janie Paderewskim oraz Józefie Piłsudskim, wielkich przywódcach, którzy po długim czasie oczekiwań pojawili się na historycznej scenie, aby przewodzić narodowi w walce o niepodległość. Ich działania toczyły się na różnych arenach, nie tylko w Polsce ale i za granica i zaowocowały utworzeniem niepodległego państwa polskiego.

herosi rel 3

Koło Teatralne Improwizacja, które w tym roku obchodzi swoją małą rocznicę 10-lecia powstania, w ten sposób oddało hołd trzem wielkim Polakom, z którymi związana jest Ziemia Tarnowska.

herosi rel 4

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:463
Wczoraj:862
W tym tygodniu:2986
W tym miesiącu:6334
Ogółem:1974347

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!