dzisiaj jest: 21 lipca 2019 r.   ::    imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

100 rocznica odzyskania niepodleglosci baner

Majowe świętowanie z przebojem dla Ojczyzny

ojczyznie z przebojem miniW sobotę, 4 maja, w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie, odbędzie się koncert zatytułowany „Uśmiechnij się z Kiepurą! Ojczyźnie z przebojem”, który jest organizowany w ramach Powiatowych Obchodów Dnia Flagi RP oraz Święta Narodowego 3 Maja. Do udziału w wydarzeniu zaprasza Starosta Tarnowski Roman Łucarz. Początek koncertu - o godz. 17.00, zaś wstęp jest wolny.

„Uśmiechnij się z Kiepurą! Ojczyźnie z przebojem” to widowisko muzyczne podczas którego usłyszymy najpiękniejsze arie, piosenki, duety z repertuaru Jana Kiepury i Marty Eggerth, wzruszające i zabawne sceny, anegdoty z życia legendarnej pary, a wszystko to w wykonaniu znanych i cenionych artystów estradowych. Nie zabraknie porywających melodii, cieszących publiczność między innymi podczas festiwalów im. J. Kiepury w Krynicy.

W koncercie wystąpią: Iwona Socha jako Marta Eggerth; Łukasz Gaj jako Jan Kiepura; Jakub Oczkowski w roli Władysława Kiepury; a także Orkiestra Arte Symfoniko pod dyrekcją Mieczysława Smydy. Narratorem, scenarzystą i reżyserem koncertu jest Łukasz Lech. Gościnnie na scenie zobaczymy samego Marszałka Józefa Piłsudskiego, w którego wcieli się Grzegorz Juras.

ojczyznie z przebojem 1

Starosta Tarnowski Roman Łucarz zaprasza mieszkańców powiatu do wspólnego, radosnego świętowania majowych świąt państwowych. - Koncert „Uśmiechnij się z Kiepurą” to nasza propozycja radosnego, kulturalnego świętowania, która mam nadzieję, spotka się z Państwa uznaniem i zainteresowaniem - mówi Starosta.

ojczyznie z przebojem 2

Włodarz powiatu apeluje również: - Jest niezwykłe, iż Dzień Flagi RP komponuje się z Świętem Narodowym 3 Maja. W związku z tymi obchodami apeluję do Państwa, Mieszkańców Powiatu Tarnowskiego, o wywieszenie na budynkach naszych domów, mieszkań oraz miejsc pracy, flagi narodowej. Jednocześnie proszę Was o poszanowanie flagi państwowej i barw narodowych. - Pamiętajmy, iż uwłaczając symbolom narodowym, godzimy w nasz Naród i państwo, godzimy w nas samych. Nie oczekujmy szacunku od innych, jeśli sami nie będziemy szanować tych podstawowych wartości, które wyrażają nas jako Polaków - podkreśla Roman Łucarz.

Koncert „Uśmiechnij się z Kiepurą! Ojczyźnie z przebojem”, czyli Powiatowe Obchody Dnia Flagi RP oraz Święta Narodowego 3 Maja, odbędzie się w sobotę, 4 maja, w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Początek koncertu - godzina 17.00, zaś wstęp jest wolny.

Sponsorem wydarzenia jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Ogółem:1119271