dzisiaj jest: 26 października 2021 r.   ::    imieniny: Lucyny, Lucjana, Łucjana

100 rocznica odzyskania niepodleglosci baner

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Sztandar od Starosty dla tarnowskiej Policji

rozmiar tekstu w artykule:

sztandar pol miniKomenda Miejska Policji w Tarnowie ma nowy sztandar. Ufundował go samorząd Powiatu Tarnowskiego. Przekazanie sztandaru odbyło się podczas uroczystych obchodów 100. rocznicy powstania Policji Państwowej, które miały miejsce na Placu Kazimierza w Tarnowie.

Komendant Miejski Policji w Tarnowie mł. insp. Mariusz Dymura powiedział, że ten długo oczekiwany sztandar to dowód uznania za trud codziennej służby. - Dziękuję Zarządowi Powiatu Tarnowskiego za ufundowanie sztandaru. Cieszy nas, że lokalne władze tak doceniają naszą pracę. Otrzymanie sztandaru to dla nas nobilitacja i wyróżnienie, będzie symbolem naszej jedności i tożsamości - powiedział Komendant. Wzór sztandaru zatwierdziło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jego przekazanie odbyło się zgodnie z ceremoniałem policyjnym. Sztandar poświęcił Biskup Tarnowski ks. dr Andrzej Jeż.

sztandar pol 1

Starosta Tarnowski Roman Łucarz stwierdził, że dar w postaci sztandaru to swego rodzaju podziękowanie dla policjantek i policjantów za to, że nieraz z narażeniem życia dbają o nasze bezpieczeństwo. - Jako samorząd powiatowy wspólnie z samorządami gminnymi staramy się robić jak najwięcej, aby poprawiać warunki pracy funkcjonariuszy. Przekazaliśmy niedawno nowy budynek dla komisariatu policji w Żabnie. Mamy nowe koncepcje odnośnie Wojnicza. Współfinansujemy zakupy nowych samochodów - wyliczał Starosta.

sztandar pol 2

Wręczone zostały odznaczenia państwowe i resortowe oraz awanse na wyższe stopnie policyjne. Starosta Roman Łucarz oraz Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak otrzymali Brązowe Krzyże za zasługi dla NSZZ Policjantów Województwa Małopolskiego. Anna Pieczarka z Zarządu Województwa Małopolskiego uhonorowała mł. insp. Mariusza Dymurę Srebrną Odznaką Honorową - Krzyż Małopolski. - To wyraz uznania dla dokonań Pana Komendanta, ale także pracy całej Komendy Miejskiej w Tarnowie. Samorząd Województwa Małopolskiego docenia pracę tarnowskiej Policji. Wyraża wdzięczność i głęboki szacunek za Waszą służbę - zapewniała Anna Pieczarka. Apelowała do policjantek i policjantów, aby chronili dobro, a walczyli ze złem.

sztandar pol 3
- To gwarancja utrzymywania dużego zaufania społecznego. Dzisiaj Polska jest coraz bardziej bezpiecznym krajem, a Polacy czują się coraz bezpieczniej. To w dużej mierze Wasza zasługa. Bo choć dobry sprzęt, nowoczesne uzbrojenie i wyposażenie, środki łączności i techniki operacyjne, te wszystkie instrumenty są bardzo ważne w skutecznym działaniu, to jednak największa wartość tej formacji to ludzie, czyli policjanci wierni swemu powołaniu. Życzę sukcesów zawodowych i osobistych, coraz lepszych warunków pracy i satysfakcji płynącej z tego, co robicie - mówiła Pani Marszałek.

sztandar pol 4

Na uroczystości obecni byli między innymi: Zastępca Komendanta Głównego Policji mł. insp. Tomasz Szymański, Wojewódzki Komendant Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta, a także parlamentarzyści - Posłowie na Sejm RP Włodzimierz Bernacki, Michał Wojtkiewicz, Wiesław Krajewski, Anna Czech, Urszula Rusecka i Urszula Augustyn oraz Senator RP Kazimierz Wiatr.

sztandar pol 5
Więcej fotografii z tego wydarzenia dostępnych jest - tutaj.

sztandar pol 6

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:28
Wczoraj:979
W tym tygodniu:1007
W tym miesiącu:18268
Ogółem:1940681

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się



DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd