dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Nowe wizualizacje obiektu dla SOSW w Dwudniakach

wiz sosw 2017 miniSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zbylitowskiej Górze zaprezentował najnowsze wizualizacje powstającej w Dwudniakach w Gminie Wierzchosławice nowoczesnej siedziby dla Ośrodka. Projektowany obiekt ma spełniać najwyższe standardy i normy edukacyjno-terapeutyczne.

W grudniu minionego roku Jacek Hudyma - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego poinformował, iż w czerwcu 2016 roku sfinalizowany został zakup budynku byłej szkoły wraz z gruntem, jak również sąsiadującej z nim działki. - Na dzień dzisiejszy do dyspozycji przyszłego Ośrodka w nowej lokalizacji dysponujemy blisko 1,5 ha gruntu. Zaletą tego miejsca jest m.in. bardzo dobry dojazd. Z Tarnowa do Dwudniaków jest około 7 kilometrów. W dodatku jest tam cisza, spokój, bezpośredni kontakt z przyrodą, gdyż sąsiedztwo stanowi kompleks leśny. Istotne jest też to, iż najwięcej dzieci do Ośrodka uczęszcza właśnie z Gminy Wierzchosławice oraz sąsiednich gmin - Wojnicza czy Tarnowa, więc ta lokalizacja jest korzystna dla rodziców - tłumaczył Jacek Hudyma.

wiz sosw 2017 1

- Całokształt prac będzie zasadniczo obejmował trzy etapy. Pierwszy to adaptacja i przebudowa budynku szkoły. Drugi - budowa ujeżdżalni do hipoterapii. Natomiast trzeci to zagospodarowanie terenu na potrzeby Ośrodka. Z początkiem roku 2017, w momencie gdy Urząd Marszałkowski ogłosi nabór projektów do Regionalnego Programu Operacyjnego, będziemy aplikować o środki unijne, niezbędne do przeprowadzenia inwestycji w pełnym wymiarze - mówił Etatowy Członek Zarządu Powiatu.

wiz sosw 2017 2
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zbylitowskiej Górze uruchomił także nową stronę internetową, z którą można zapoznać się - tutaj.

wiz sosw 2017 3
Pełny zapis rozmowy z Etatowym Członkiem Zarządu Jackiem Hudymą na temat inwestycji w Dwudniakach dostępny jest - tutaj.