dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Uczniowie ze szkoły w Bad Segeberg w Niemczech gościli w ZSP w Zakliczynie

niem zakl 2017 miniW czerwcu społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie gościła uczniów ze szkoły w Bad Segeberg w Niemczech.

W trakcie tygodniowego pobytu uczniowie z Niemiec, wspólnie z młodzieżą z ZSP w Zakliczynie, przygotowywali specjały kuchni polskiej. Powstały m.in. pyszne mufinki, zapiekanka z makaronem i boczkiem czy nietypowy deser z rabarbaru. W urządzony z tej okazji konkursie kulinarnym zwycięską potrawą okazały się nuggetsy przyrządzone przez Ulę, Adę, Celinę i Laurę. Każdy miał okazję spróbować tych pyszności na wspólnym obiedzie w szkolnej auli.

niem zakl 2017 1
Kolejnym przejawem współdziałania uczniów była organizacja pokazów fryzjerskich w salonie pani Magdaleny Świderskiej.

niem zakl 2017 2
Uczniowie z Niemiec mieli okazję odbyć wycieczki do Krakowa, Krościenka, Rytra oraz Krynicy. Zwiedzali też ogrody sensoryczne w Muszynie i zabytkową cerkiew w Powroźniku.

niem zakl 2017 3

Nie zabrakło zajęć integracyjnych, językowych, a także wspólnych posiłków. Z gośćmi z Niemiec spotkali się również Jacek Hudyma, Etatowy Członek Zarządu Powiatu oraz Dawid Chrobak, Burmistrz Zakliczyna.

niem zakl 2017 4
We wrześniu uczniowie z ZSP w Zakliczynie złożą rewizytę u swoich niemieckich kolegów i koleżanek.

niem zakl 2017 5
- Ten wspaniały tydzień na pewno zostanie na zawsze w naszej pamięci. Obie strony były zachwycone. Niemcy polską gościnnością i kuchnią oraz atrakcjami zorganizowanymi przez nauczycieli. Polacy zaś możliwością poznania nowych wspaniałych ludzi i doskonalenia języka angielskiego - podsumowują czas wymiany uczniowie z Zakliczyna.