dzisiaj jest: 24 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Odznaczenia i promesy dla strażaków ochotników

promesy osp 2017 miniW Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej odbyła się uroczystość wręczenia promes samorządu Powiatu Tarnowskiego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu. W tym roku Zarząd powiatu wsparł 95 jednostek OSP na kwotę blisko 233 tys. zł.

Przekazanie promes poprzedziła ceremonia wręczenia Brązowych Krzyży Zasługi, przyznanych przez Prezydenta RP, której podczas uroczystości w Kąśnej Dolnej dokonał Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron. Za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej wyróżnieni tymi odznaczeniami państwowymi zostali: Stanisław Augustyński, Jan Kułak, Mieczysław Szczurek oraz Edward Tomolik.

promesy osp 2017 1
W wydarzeniu uczestniczyli także: Poseł na Sejm RP Michał Wojtkiewicz, Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wojewódzki Komendant Państwowej Straży Pożarnej Stanisław Nowak, Miejski Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie Piotr Szpunar, Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń, Wicestarosta Tarnowski Zbigniew Karciński, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Jacek Hudyma, Członkowie Zarządu Powiatu - Tomasz Stelmach i Stefan Dzik oraz Stanisław Kuropatwa - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu.

promesy osp 2017 2
Starosta Tarnowski Roman Łucarz podziękował strażakom ochotnikom za ich służbę na rzecz mieszkańców powiatu i zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnych. - Zawsze jesteście tam gdzie życie i zdrowie ludzkie jest zagrożone, spiesząc z bezinteresowną pomocą - mówił Starosta.

promesy osp 2017 3

- Jednak, aby skutecznie móc realizować wasze zadania, niezbędne jest odpowiednie wyposażenie i sprzęt. Stąd samorząd powiatu rokrocznie wydatnie zwiększa kwotę przeznaczoną na doposażenie jednostek OSP z terenu powiatu - tłumaczył Roman Łucarz. Włodarz powiatu przypomniał, iż z początkiem lipca do jednostek OSP trafił między innymi sprzęt pozyskany dzięki realizacji przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie programu „Bezpieczny Strażak w Powiecie Tarnowskim 2017”.

promesy osp 2017 5
Wojewoda Małopolski Józef Gawron pogratulował odznaczonym strażakom. Zwrócił także uwagę na fakt, iż w Powiat Tarnowski przeznacza znaczne kwoty na wsparcie dla jednostek OSP, co wyróżnia go wśród samorządów województwa. - To nie jest standardowe postepowanie - mówił Wojewoda. - Wszystko zależy od dobrej woli i priorytetów poszczególnych samorządów. To warte podkreślenia, iż Zarząd Powiatu Tarnowskiego docenia rolę OSP i ich wkład w zapewnienie bezpieczeństwa społeczności lokalnej - podsumował Wojewoda Józef Gawron.

promesy osp 2017 6
Więcej fotografii z tego wydarzenia dostępnych jest - tutaj.

promesy osp 2017 4