dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Projekty edukacyjne Powiatu Tarnowskiego - rozpoczęła się rekrutacja uczestników

logo starostwo powiatowe miniStarostwo Powiatowe w Tarnowie przystępuje do rekrutacji uczestników projektów z zakresu edukacji. Są to następujące projekty: „Mój rozwój - moja przyszłość”, „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”, „Z wiedzą - start w życie II edycja”.

Projekt „Mój rozwój - moja przyszłość” realizowany jest w ramach Poddziałania 10.1.3 Kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, w siedmiu szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Tarnowskiego: ZSP Ryglice, CKZiU Tuchów, ZSP Żabno, ZSOiZ Gromnik, ZSOiZ Ciężkowice, ZSLiT Wojnicz, LO Tuchów. Realizacja projektu zaplanowana jest od 1 września 2017 do 31 sierpnia 2019 roku.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw niezbędnych na rynku pracy w zakresie przedmiotów przyrodniczych i matematyki, nauki programowania i kompetencji informatycznych u uczniów, poprzez realizowane formy wsparcia oraz wyposażenie szkół w pomoce dydaktyczne oraz sprzęt TIK, a także wyposażenie pracowni w narzędzia do nauczania przedmiotów przyrodniczych i matematyki.

Informacje i dokumenty rekrutacyjne do projektu „Mój rozwój - moja przyszłość” - dostępne są - tutaj

13 września rozpoczął się nabór uczestników na zajęcia on-line II edycji w ramach komponentu Małopolskiej Chmury Edukacyjnej w projekcie pn. „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”

Zajęcia on-line i Letnie Warsztaty Naukowe są jedną z form wsparcia realizowanych w ramach komponentu Małopolskiej Chmury Edukacyjnej w projekcie pn. „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”. Letnie warsztaty naukowe obejmują zajęcia dydaktyczne realizowane bezpośrednio na uczelniach będących partnerami projektu, odpowiedzialnych za koordynację poszczególnych obszarów tematycznych, zajęcia on-line prowadzone będą w szkole w formie wideokonferencji na sprzęcie zakupionym w ramach pilotażu Małopolskiej Chmury Edukacyjnej.

Informacje i dokumenty rekrutacyjne do projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” - dostępne są - tutaj

13 września 2017 roku rozpoczęła się również rekrutacja na zajęcia on-line w ramach projektu „Z wiedzą - start w życie II edycja”. Do udziału w zajęciach zapraszamy uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie.

W ramach projektu planowane są dodatkowe zajęcia pozalekcyjne on-line dla uczniów liceum ogólnokształcącego i technikum chcących rozwijać zainteresowania i mające na celu podniesienie kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw/umiejętności niezbędnych na rynku pracy w wymiarze 30 godzin lekcyjnych w roku szkolnym 2017/2018.

Informacje i dokumenty rekrutacyjne do projektu „Z wiedzą - start w życie II edycja” - dostępne są - tutaj