dzisiaj jest: 17 lutego 2019 r.   ::    imieniny: Zbigniew, Julian, Łukasz
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

Ministerstwo Cyfryzacji przypomina: Przedsiębiorco! Załóż Profil Zaufany

minist cyfr prof zauf miniMinisterstwo Cyfryzacji przypomina o obowiązku prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT przez najmniejszych, zatrudniających do 10 pracowników, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie, przedsiębiorców. Do wypełnienia tego obowiązku niezbędne jest założeniu Profilu Zaufanego.

W związku z tym, wspomniane podmioty, najpóźniej do 26 lutego 2018 roku, po raz pierwszy muszą wysłać do Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT). Bez Profilu Zaufanego to może się nie udać.

JPK_VAT to zestaw informacji o operacjach gospodarczych przedsiębiorcy za dany okres. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej. Do prawidłowego złożenia i wysłania Jednolitego Pliku Kontrolnego potrzebny jest certyfikat kwalifikowany lub Profil Zaufany (eGO).

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można nie tylko wysłać i uwierzytelnić JPK, ale i załatwić sprawy urzędowe online w serwisach administracji publicznej.

minist cyfr prof zauf
Wszelkie niezbędne informacje dla przedsiębiorców, związane z założeniem Profilu Zaufanego, dostępne są - tutaj.