dzisiaj jest: 15 grudnia 2018 r.   ::    imieniny: Nina, Celina, Walerian
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

Pobiegli w hołdzie Żołnierzom Niezłomnym

inka bieg mini4 marca 2018 roku  w Ciężkowicach tuż przy budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego odbyło się duża wydarzenie patriotyczno-sportowe - bieg poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ciężkowicki bieg został nazwany „Niezłomni - Niezwyciężeni - pamięci Danuty Siedzikówny ps. Inka”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Instytut Pamięci Narodowej, Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Burmistrz Ciężkowic Zbigniew Jurkiewicz.

inka bieg 1
Bieg został zorganizowany przez społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. I. J. Paderewskiego w Ciężkowicach, Centrum Kultury i Promocji w Ciężkowicach - Muzeum Przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach oraz Kępa Sport.

inka bieg 3
- W roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę organizując bieg poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych - Żołnierzy Niezłomnych, pragneliśmy przybliżyć młodzieży, ale i szerzej mieszkańcom Ciężkowic, sylwetki tych bohaterów walki o suwerenność, którzy po 1944 roku, w obliczu drugiej sowieckiej okupacji nie złożyli broni i bardzo często walczyli do końca, do pojmania przez sowieckich lub ich kolaborujących komunistycznych współpracowników - tłumaczy Dyrektor ZSOiZ w Ciężkowicach, Józef Parys.

inka bieg 6
W ciężkowickim biegu wzięło udział 200 uczestników dorosłych oraz około 50 dzieci w kategoriach biegowych dla najmłodszych. Już o godzinie 11.00 ruszyły biegi dla dzieci i młodzieży. Najpierw odbył się bieg dla przedszkolaków. Następnie pobiegły dzieci z klas 1-3 i 4-6. Na końcu uczniowie klasy 7 oraz 2 i 3 klasy. Biegi te dodały kolorytu wydarzeniu ukazując, iż także dzieci można zaangażować sportowo, a równocześnie wprowadzać ich w świat wartości, w tym także w świat wartości patriotycznych.

inka bieg 4
O godzinie 12.15 ruszyli dorośli. Trasa była trudna z przewyższeniami na początku i na końcu, o dystansie 8 600 metrów.

inka bieg 7
Zawodnikiem, który uzyskał najlepszy czas biegu okazał się Przemysław Bień z Bistuszowej.

inka bieg cie 2
Pełna lista wyników z biegu dostępna jest - tutaj.

Więcej fotografii z tego wydarzenia dostępnych jest - tutaj.