dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Finał międzynarodowego projektu dydaktyczno-metodycznego w tuchowskim Liceum

fin change miniOd 3 do 10 czerwca trwało ostatnie spotkanie w ramach projektu I CHANGE z programu Erasmus plus, realizowanego w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Tuchowie. W spotkaniu wzięli udział nauczyciele z czterech partnerskich szkół: Francji, Hiszpanii, Turcji i Polski.

Spotkanie służyło podsumowaniu dwuletnich działań projektowych. Nauczyciele pracowali nad jednym z finalnych produktów projektu, a jest to dodatek metodyczny do programu nauczania pt. „Curriculum proposal for intercultural education”. Dodatek ten zawiera teorię na temat uczenia w klasach wielokulturowych oraz innowacyjne metody i narzędzia pracy nauczyciela. Natomiast część praktyczna obejmuje zbiór konspektów lekcji z towarzyszącymi im materiałami dydaktycznymi, jako propozycja do zastosowania w edukacji międzykulturowej. Dodatek ten jest ciekawym i nowatorskim uzupełnieniem programów nauczania w szkołach, a jego celem jest zwiększanie świadomości kulturowej i budowanie tolerancji.

fin change 1
Podczas spotkania zaplanowano również sposoby rozpropagowania finalnych produktów projektu: komiksu, broszury informacyjnej oraz dodatku metodycznego. Produkty te zostaną udostępnione w wielu szkołach i instytucjach, tak aby mogły służyć nadrzędnym celom projektu, czyli zwiększaniu tolerancji w kontekście odmienności kulturowej. Goście nauczycieli z Tuchowa mięli także okazję zapoznać się z atrakcjami turystycznymi regionu.

fin change 2
Projekt I CHANGE był niezwykłym doświadczeniem dla społęczności szkolnych czterech szkół partnerskich. Stał się okazją do pogłębienia dialogu międzykulturowego, a zawiązana współpraca jest wkładem w budowanie postaw tolerancji w wielokulturowej Europie.