dzisiaj jest: 19 lutego 2019 r.   ::    imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

„Drogi bez promili” w Zakrzowie

drog bez prom zak miniW Zakrzowie odbyła się pierwsza akcja II edycji kampanii „Drogi bez promili”. Towarzyszyła ona uroczystościom 10-lecia działalności Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy OSP Zakrzów.

Mieszkańcy Wojnicza i okolic oraz goście z innych stron mieli okazję skorzystać z bogatego programu profilaktyki alkoholowej w kontekście promowania trzeźwości za kierownicą, co stanowi szczególnie aktualny temat w okresie wakacyjnym.

drog bez prom zak 1

W programie znalazły się między innymi: symulator dachowania, slalom w alkogoglach, sfilmowane doświadczenie porównujące jazdę na trzeźwo i po alkoholu, prezentacja technik powstrzymywania pijanych kierowców, alkometr, ulotki z informacjami na temat oddziaływania alkoholu na organizm ludzki z uwzględnieniem czasu spożycia i czasu potrzebnego do wytrzeźwienia, tor rowerowy z przeszkodami.

drog bez prom zak 2

Akcja jest organizowana przez Powiat Tarnowski we współpracy z Fundacją „Za Kółkiem”, „Fundacją Prodriver” oraz Komendą Miejską Policji w Tarnowie, w postaci cyklu wydarzeń z darmowym wstępem dla mieszkańców, odbywających się równolegle do dużych imprez plenerowych. Następna odsłona planowana jest już 22 lipca podczas Dni Wikliny na terenie miejscowości Isep.

drog bez prom zak 3