dzisiaj jest: 17 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Klara, Robert, Rudolf

Świętowali Policjanci Garnizonu Tarnowskiego

swieto policji 2018 miniNa Rynku w Żabnie odbyły się obchody Święta Policji Garnizonu Tarnowskiego, połączone z 99. rocznicą utworzenia Policji Państwowej. Były one okazją do wręczenia awansów na wyższe stopnie policyjne, które otrzymało 164 funkcjonariuszy. Towarzyszył im również piknik rodzinny z prezentacją sprzętu i wyposażenia policyjnego.

Uroczystość rozpoczęła się ceremonialnym wciągnięciem flagi państwowej na maszt oraz odegraniem hymnu państwowego. Uczestników i gości powitał Komendant Miejski Policji w Tarnowie - mł. inspektor Mariusz Dymura.

swieto policji 2018 1

Wśród gości święta byli obecni między innymi Parlamentarzyści - Posłowie na Sejm: Michał Wojtkiewicz, prof. Włodzimierz Bernacki i Wiesław Krajewski; Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron, Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Jacek Hudyma oraz burmistrzowie i wójtowie miast i gmin powiatu.

swieto policji 2018 2

Wśród wyróżnionych podczas Święta Policji samorządowców znalazł się między innymi Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jacek Hudyma, który otrzymał odznakę honorową od Zarządu NSZZ Policjantów.

swieto policji 2018 3

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie funkcjonariuszom awansów oraz nagród finansowych, ufundowanych przez samorządy miasta i powiatu, za bardzo dobre wyniki oraz wzorową służbę.

swieto policji 2018 4

Część oficjalną obchodów zwieńczyła defilada honorowa pododdziału tarnowskiej komendy.

swieto policji 2018 5

Warto zaznaczyć, iż jednym z ważnych zadań tarnowskiej Policji w bieżącym roku jest zakończenie modernizacji komisariatu w Żabnie, planowane na miesiąc grudzień.

swieto policji 2018 6

Z kolei podczas uroczystych obchodów Święta Policji w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie Starosta Tarnowski Roman Łucarz został uhonorowany srebrnym Medalem za Zasługi dla Policji.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia dostępnych jest - tutaj.