dzisiaj jest: 26 maja 2019 r.   ::    imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

20-lecie koronacji obrazu z Prymasem Polski

rozmiar tekstu w artykule:

jamna 2018 zap miniZ udziałem Prymasa Polski abp Wojciecha Polaka odbędą się w Jamnej uroczystości 20-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Niezawodnej Nadziei. Połączone będą z tradycyjnym Odpustem Jamieńskim oraz Świętem Pojednania, w ramach którego zaplanowano wydarzenie patriotyczne przy pomniku upamiętniającym poległych partyzantów Armii Krajowej oraz mieszkańców Jamnej w czasie II wojny światowej.

- Wielkie dzieła Ojca Jana Góry trwają, nie tylko w Lednicy, ale także w Jamnej-  tymi słowami Kustosz Sanktuarium w Jamnej O. Andrzej Chlewicki OP rozpoczął konferencję prasową w Starostwie Powiatowym w Tarnowie. Wzięli w niej udział również Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Poseł RP Michał Wojtkiewicz, Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Zakliczynie Anna Moj oraz BR. Dariusz Kanarek z komitetu organizacyjnego jamieńskich uroczystości.

jamna 2018 zap 1

14 sierpnia (wtorek) po odmówieniu modlitwy Anioł Pański zainaugurowana zostanie wystawa „Nadzieja Ukoronowana” przez O. Andrzeja Chlewickiego oraz Burmistrza Dawida Chrobaka. W tym dniu organizatorzy zapraszają również na Misterium - Radosny Pogrzeb Matki Bożej, jedno z nielicznych tego typu wydarzeń w kraju. Początek - godz. 15.30. Na godz. 20 zaplanowano sympozjum „Dziedzictwo Ojca Jana Góry”, które poprowadzi dr hab. Nikodem Brzózy.

15 sierpnia (niedziela) o godz. 10 odbędzie się uroczystość patriotyczna przy pomniku upamiętniającym tragiczne wydarzenia z II wojny światowej, a o godz. 11 rozpocznie się Msza Święta sprawowana przez Jego Ekscelencję abp Wojciecha Polaka w 20-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Niezawodnej Nadziei. Następnie przewidziano polonez koronacyjny na Łące i taniec z flagami (20 wodzirejów na 20-lecie - „Grupa Imprateram”). Serwowana będzie bezpłatna grochówka od Starosty. Do końca dnia na jamieńskim wzgórzu będzie jeszcze wiele innych ciekawych wydarzeń, w tym koncert jubileuszowy zespołu „Igramy z Pokusą”.

jamna 2018 zap 2

- Jamna jest dotknięta stygmatem krzyża, męczeństwa, ale zwycięskiego. Z krwi męczeńskiego powstał zasiew życia - mówił O. Andrzej Chlewicki. - Tutaj z ran, z blizn, wypływa nadzieja. Chrystus zburzył mur wrogości. Trzeba budować mosty, dlatego już po raz szesnasty organizujemy Święto Pojednania.

Jak przekonuje Kustosz Sanktuarium Jamna to nie tylko strona duchowa, ale także kulturalna, stąd szczególny polonez na jamieńskiej łące, w którym wziąć udział ma między innymi Ksiądz Prymas Wojciecha Polak.

- Przybycie Dominikanów przywróciło nadzieję na Jamnej - stwierdził burmistrz Dawid Chrobak. - To miejsce żyje, przybywa tam turystów, ludzi z różnych stron kraju. Cieszę się, że w naszej gminie jest takie wyjątkowe miejsce, że na jamieńskich ścieżkach, pięknych przyrodniczo spotkać można Boga i drugiego człowieka. W imieniu Samorządu Miasta i Gminy Zakliczyn serdecznie zapraszam do Jamnej.

jamna 2018 zap 3

Od 9 sierpnia do uroczystości Wniebowzięcia w Jamnej odbywają się spotkania dotyczące duchowego programu jaki pozostawił O. Jan Góra, charyzmatyczny duszpasterz, założyciel tamtejszego ośrodka oraz twórca Spotkań Lednickich. Każdego dnia można wysłuchać konferencji i wziąć udział w dyskusji. Prelegentami są współpracownicy Ojca Jana Góry, twórcy kultury, wykładowcy akademiccy oraz ludzie Kościoła i duchowni.

jamna 2018 zap 4

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:277
Wczoraj:352
W tym tygodniu:4166
W tym miesiącu:13952
Ogółem:1090835

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd