dzisiaj jest: 18 lutego 2019 r.   ::    imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

Od 10 września rusza głosowanie w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego

bo wm 2018 mini150 zadań - z tylu projektów obywatelskich Małopolanie wybiorą jeden, na który oddadzą swój głos w III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Głosowanie rusza już 10 września i potrwa do 5 października. W tym roku na realizację zwycięskich inicjatyw samorząd Województwa Małopolskiego przeznaczył 8 mln zł.

Subregion tarnowski uplasował się na drugim miejscu pod względem liczby zgłoszonych do budżetu projektów. Łącznie z powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego i miasta Tarnowa zakwalifikowanych do glosowania zostało 26 zadań.

Tak jak we wcześniejszych edycjach - głosować będzie można przez internet (na stronie www.bo.malopolska.pl), na kartach do głosowania (urny będą dostępne w 23 lokalizacjach na terenie całej Małopolski m. in. krakowskich oddziałach urzędu marszałkowskiego oraz w jego agendach w Tarnowie, Nowym Sączu i Oświęcimiu czy Nowym Targu), a także za pośrednictwem poczty (przesyłając kartę na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków; koniecznie z dopiskiem: „Budżet Obywatelski”).

Wyniki głosowania poznamy najpóźniej 30 listopada 2018 roku, zaś zwycięskie zadania będą zrealizowane najpóźniej do końca 2020 roku.

Strona internetowa Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego dostępna jest - tutaj.