dzisiaj jest: 18 kwietnia 2019 r.   ::    imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

Podziękowanie dla Przewodniczącego ACK w Górnej Austrii

ack 2018 miniW Starostwie Powiatowym w Tarnowie gościli przedstawiciele Austriackiego Czarnego Krzyża, organizacji zajmującej się między innymi opieką nad cmentarzami wojennymi z okresu I wojny światowej.

Podczas wizyty Starosta Tarnowski Roman Łucarz podziękował Przewodniczącemu Austriackiego Czarnego Krzyża w Górnej Austrii - Friedrichowi Schusterowi, wręczając mu okolicznościowy medal, jako wyraz wdzięczności za długoletnią współpracę z samorządem Powiatu Tarnowskiego w zakresie renowacji i opieki nad cmentarzami wojennymi z okresu I wojny światowej na Ziemi Tarnowskiej. Kończącego pracę w ACK Friedricha Schustera zastąpił na stanowisku Johannes Kainzbauer.

ack 2018 1

- Dziękujemy Panu za to zaangażowanie oraz troskę, które przyczyniły się do ocalenia naszego wspólnego dziedzictwa historycznego, będącego miejscem wiecznego spoczynku żołnierzy poległych na froncie wschodnim Wielkiej Wojny, jak i skarbem architektury europejskiej oraz pięknym świadectwem ludzkiej wdzięczności, pamięci i humanitaryzmu - czytamy okolicznościowym liście, który wraz z medalem, wręczył Friedrichowi Schusterowi Starosta Tarnowski.

ack 2018 2

W spotkaniu uczestniczył również Erwin Fitz - Przewodniczący ACK w Vorarlbergu.

Współpraca samorządu Powiatu Tarnowskiego z Austriackim Czarnym Krzyżem sięga roku 1999. Jej celem pozostaje niezmienne dbałość o stan cmentarzy wojennych z lat 1914-1918 w regionie tarnowskim.

W tym tygodniu:2066