dzisiaj jest: 22 stycznia 2019 r.   ::    imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Rząd wspiera rozwój Ośrodka w Dwudniakach

rozmiar tekstu w artykule:

promesa rez sosw mini222 tys. zł 282 zł - taką kwotą z ogólnej rezerwy budżetowej Prezesa Rady Ministrów dofinansowana została rozbudowa budynku szkoły w Wierzchosławicach - Dwudniakach na potrzeby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. 

W ten sposób zmniejszy się wkład własny starostwa do tej inwestycji, a uwolnione środki przekazane zostaną na inne ważne zadania w Powiecie Tarnowskim. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy już rozpoczął działalność w Dwudniakach, ale całość prac przy urządzaniu kompleksu nie została jeszcze zakończona. Trwa budowa krytej ujeżdżalni do prowadzenia zajęć z hipoterapią, która wzbogacona będzie o zaplecze socjalne.

promesa rez sosw 1

Samorząd powiatowy przygotował bardzo dobry wniosek do Urzędu Marszałkowskiego i uzyskał 7,2 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazał zaś dotację na zakup najnowocześniejszej wersji mercedesa dla SOSW - małego autobusu przystosowanego do przewozu 19 osób. Teraz wkład finansowy w rozwój Ośrodka z ogólnej rezerwy budżetowej Prezesa Rady Ministrów przekazał Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik.

promesa rez sosw 2

- Odkąd w kraju rządzi Prawo i Sprawiedliwość pomoc ze strony rządu dla samorządów jest bardzo duża - powiedział Starosta Tarnowski Roman Łucarz, dziękując Wojewodzie za kolejne wsparcie finansowe. - Tylko w tym roku otrzymaliśmy pieniądze na remont ośmiu dość dużych odcinków dróg powiatowych z puli przeznaczonej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, a mamy dostać jeszcze środki na cztery kolejne drogi. Dzięki temu nadrabiamy zaległości z poprzednich lat.

W podobny sposób wypowiadał się Etatowy Członek Zarządu Jacek Hudyma. - Rekordowe środki z budżetu państwa otrzymujemy na pomoc społeczną. Na większą standaryzację Domów Pomocy Społecznej i Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej, na zakup nowych busów dla potrzeb podopiecznych. Ale wsparcie państwowe nie obejmuje tylko inwestycji. Otrzymujemy pieniądze, które pozwalają nam na pewne ruchy płacowe czyli podwyżki pensji dla osób zatrudnionych w jednostkach opieki społecznej - wyliczał.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:284
Wczoraj:560
W tym tygodniu:844
W tym miesiącu:9446
Ogółem:1032553

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd