dzisiaj jest: 22 stycznia 2019 r.   ::    imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

Rząd wspiera rozwój Ośrodka w Dwudniakach

promesa rez sosw mini222 tys. zł 282 zł - taką kwotą z ogólnej rezerwy budżetowej Prezesa Rady Ministrów dofinansowana została rozbudowa budynku szkoły w Wierzchosławicach - Dwudniakach na potrzeby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

W ten sposób zmniejszy się wkład własny starostwa do tej inwestycji, a uwolnione środki przekazane zostaną na inne ważne zadania w Powiecie Tarnowskim. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy już rozpoczął działalność w Dwudniakach, ale całość prac przy urządzaniu kompleksu nie została jeszcze zakończona. Trwa budowa krytej ujeżdżalni do prowadzenia zajęć z hipoterapią, która wzbogacona będzie o zaplecze socjalne.

promesa rez sosw 1

Samorząd powiatowy przygotował bardzo dobry wniosek do Urzędu Marszałkowskiego i uzyskał 7,2 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazał zaś dotację na zakup najnowocześniejszej wersji mercedesa dla SOSW - małego autobusu przystosowanego do przewozu 19 osób. Teraz wkład finansowy w rozwój Ośrodka z ogólnej rezerwy budżetowej Prezesa Rady Ministrów przekazał Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik.

promesa rez sosw 2

- Odkąd w kraju rządzi Prawo i Sprawiedliwość pomoc ze strony rządu dla samorządów jest bardzo duża - powiedział Starosta Tarnowski Roman Łucarz, dziękując Wojewodzie za kolejne wsparcie finansowe. - Tylko w tym roku otrzymaliśmy pieniądze na remont ośmiu dość dużych odcinków dróg powiatowych z puli przeznaczonej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, a mamy dostać jeszcze środki na cztery kolejne drogi. Dzięki temu nadrabiamy zaległości z poprzednich lat.

W podobny sposób wypowiadał się Etatowy Członek Zarządu Jacek Hudyma. - Rekordowe środki z budżetu państwa otrzymujemy na pomoc społeczną. Na większą standaryzację Domów Pomocy Społecznej i Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej, na zakup nowych busów dla potrzeb podopiecznych. Ale wsparcie państwowe nie obejmuje tylko inwestycji. Otrzymujemy pieniądze, które pozwalają nam na pewne ruchy płacowe czyli podwyżki pensji dla osób zatrudnionych w jednostkach opieki społecznej - wyliczał.