dzisiaj jest: 6 czerwca 2020 r.   ::    imieniny: Dominika, Laura, Norbert

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

baner top esop

"Ukochana, Umiłowana, Wolna - Ojczyzna Nasza"

rozmiar tekstu w artykule:

ukochana umilowana wolna ojczyzna nasza 01100 lecie Niepodległej w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu w ramach projektu „Godność, Wolność, Niepodległość”.
W dniu 25 października 2018 roku w Zespole szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu odbyły się uroczyste obchody 100 - lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Działanie to zostało zrealizowane w ramach projektu „Godność, Wolność, Niepodległość”. Cała społeczność szkolna zaangażowała się w organizację wydarzenia mającego na celu kształtowanie postawy patriotycznej zarówno wśród młodego pokolenia jak i społeczności lokalnej. Podejmowane działania miały wymiar lokalny. Uroczystość tą uświetnił swoja obecnością Starosta Powiatu Tarnowskiego Pan Roman Łucarz oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Promocji Pan Czesław Mida.

ukochana umilowana wolna ojczyzna nasza 04
W obchodach tych wzięli udział Dyrektorzy, opiekunowie i  uczniowie Szkół Podstawowych  oraz Gimnazjów z Gminy Wojnicz i spoza niej, łącznie prawie 240 uczniów, przedstawiciele służb mundurowych, Kuratorium Oświaty, współpracujące instytucje, rodzice.

Uczniowie ZSLiT zaprezentowali montaż słowno – muzyczny zatytułowany "Ukochana, Umiłowana….., Wolna – Ojczyzna Nasza". Można było zobaczyć również prezentacje multimedialną "Świadkowie Historii" stworzoną przez uczniów ZSLiT z materiałów zebranych podczas wycieczki edukacyjnej  do Warszawy – "Szlakiem Marszałka Józefa Piłsudskiego".

ukochana umilowana wolna ojczyzna nasza 02

Obchodom towarzyszył wykład o tematyce niepodległościowej "Ojcowie Niepodległości" wygłoszony przez pana mgr Łukasza Płatka – IPN Kraków, podparty spotem niepodległościowym oraz piosenką, a także wystawa IPN „Ojcowie Niepodległości – Paderewski”. Podsumowaniem uroczystości była wystawa.

Efektem pracy uczniów i współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Wojnickiej była wystawa tematyczna "Wojnicz na starych fotografiach podczas I wojny światowej i Stary Wojnicz" eksponowana w tym dniu w budynki szkoły. Wystawę tą można będzie zobaczy w Wojnickiej Izbie Regionalnej im. ks. J. Królikiewicza - Galeria Findrówka.

Na zakończenie uroczystości młodzież ZSLiT obdarował zaproszonych gości, Dyrektorów i kolegów ze Szkół Podstawowych i Gimnazjów Gminy Wojnicz piernikowymi medalionami z napisem "Kocham Polskę", przygotowanymi specjalnie na tę uroczystość w myśl maksymy: "100 medalionów na 100 - lecie Odzyskania Niepodległości". Można było poczęstować się także gorącym posiłkiem przygotowanym przez Regionalne Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Wojnickiej dla przybyłej młodzieży.

ukochana umilowana wolna ojczyzna nasza 03

To nie koniec uroczystości i imprez towarzyszących temu wydarzeniu w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu!

W dniu 11 listopada 2018 roku zapraszamy wszystkich na wspólny taniec narodowy "Polonez na rynku wojnickim". Całość obchodów zwieńczy w dniu 19 listopada 2018 roku wykład podsumowujący dla braci szkolnej ZSLiT odnoszący się do wątku niepodległościowego na terenie Wojnicza "Wojnickie drogi do niepodległości".
Wszystkie podjęte przez nas działania realizowane są we współpracy z Regionalnym Stowarzyszeniem Mieszkańców Gminy Wojnicz oraz z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Wojnickiej.

Działania te realizujemy w ramach projektu "Godność, Wolność, Niepodległość".
Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:617
Wczoraj:1334
W tym tygodniu:6639
W tym miesiącu:6639
Ogółem:1320080

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!