dzisiaj jest: 15 grudnia 2018 r.   ::    imieniny: Nina, Celina, Walerian
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

Centrum Paderewskiego: Koncert na 100-lecie odzyskania niepodległości i bliskich relacji polsko-amerykańskich

kon pol am cp miniCentrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej 16 listopada (piątek) serdecznie zaprasza na uroczysty koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz bliskich relacji polsko-amerykańskich. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

Podczas recitalu 16 listopada w Dworze I. J. Paderewskiego wystąpi wybitny amerykański pianista Neal Larrabee. Program koncertu będzie obejmował utwory kompozytorów polskich - Mistrza Paderewskiego oraz Fryderyka Chopina, a także amerykańskich - Samuela Barbera i Thomasa Gottschalka.

kon pol am cp 1

Uczestnicy wieczoru wezmą również udział w projekcji filmu o Herbercie Hooverze - amerykańskim działaczu, organizatorze pomocy dla Polaków po odzyskaniu niepodległości.

Wyjątkowość tego spotkania podkreśli obecność Konsula Generalnego Stanów Zjednoczonych B. Bix Aliu.

Wstęp na koncert jest wolny.