dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Hiszpańskie Alcala la Real miejscem międzynarodowej wymiany z udziałem uczniów tuchowskiego Kopernika

tuch lo hiszpania miniW listopadzie grupa uczniów  Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Tuchowie wzięła udział w  wymianie międzynarodowej w Hiszpanii, w ramach projektu „Maths Routes Around Europe”. Projekt  jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus plus.

W tygodniowej wymianie w liceum IES Alfonso XI, w leżącym na południu Hiszpanii miasteczku Alcala la Real, uczestniczyło pięciu uczniów tuchowskiego Kopernika wraz z opiekunami. W projekcie biorą również udział uczniowie: z Portugalii, Chorwacji, Włoch, Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii.

tuch lo hiszpania 1

Uczniowie w grupach międzynarodowych uczestniczyli w zajęciach w języku angielskim, realizując założenia projektu. Zabawy naukowe i konkurencje pozwalały poznać kulturę, historię i tradycję wszystkich krajów partnerskich. Młodzież miała również okazję zwiedzić między innymi zabytki Kordoby oraz Grenady.

tuch lo hiszpania 2

- Andaluzyjskie miasteczko Alcala la Real zamieszkuje ponad 20 tys. mieszkańców. Otoczone jest rozległymi gajami drzew oliwkowych, a oliwa z tego regionu jest słynna na całą Hiszpanię - wspominają uczestnicy wymiany.

- Wszystkie zajęcia zorganizowane przez szkołę w Alcala la Real były wspaniałe i ciekawe, lecz uważam, że to możliwość kontaktu z uczniami z innych krajów były najlepszym elementem całego projektu. Nawiązałam wiele nowych znajomości z ludźmi, z którymi w normalnych warunkach nigdy bym się nie poznała - dodaje Paulina, biorąca udział w wyjeździe, uczennica tuchowskiego Liceum.