dzisiaj jest: 20 czerwca 2019 r.   ::    imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Uczniowie ZSOiZ w Ciężkowicach poznawali realia stanu wojennego podczas gry miejskiej IPN

rozmiar tekstu w artykule:

gra miejska ipn ciezkowice miniUczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach wzięli udział w grze miejskiej, która odbyła się na terenie Ciężkowic, zatytułowanej „Orła WRONa nie pokona”. Była to inicjatywa krakowskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, związana z 37. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w PRL.

W grze uczestniczyły trzy drużyny uczniowskie, dwie po trzy osoby i jedna dwuosobowa. Na kilka dni przez zaplanowanym wydarzeniem uczniowie przygotowywali się, poszerzając zakres sowiej wiedzy i studiując źródła historyczne. Uczestnicy podczas gry poznawali realia stanu wojennego w Cieżkowicach, miedzy innymi dotarli do miejsc, gdzie we wspomnianym okresie znajdowały się: Pewex, posterunek Milicji Obywatelskiej, masarnia, wędzarnia, jadłodajnia i restauracja Legendarna, rozlewnia oranżady, klub rolnika.

Mieli też okazję dopytać starszych mieszkańców o ich wspomnienia z tamtego okresu. O tym trudnym czasie, kiedy władza stanęła przeciw narodowi, opowiedział również młodzieży Burmistrz Zbigniew Jurkiewicz. Inne zadania dotyczyły nazwania i określenia położenia na mapie Ciężkowic wspomnianych wcześniej punktów, czy też  znalezienia odpowiedzi na kilka pytań, które można było odkryć w tekstach źródłowych.

Organizacja gier miejskich z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego jest inicjatywą Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:2
Wczoraj:593
W tym tygodniu:1820
W tym miesiącu:10663
Ogółem:1104787

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!