dzisiaj jest: 19 czerwca 2019 r.   ::    imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

W Dwudniakach o likwidacji barier dla osób niepełnosprawnych i starszych

rozmiar tekstu w artykule:

dostepnosc miniW Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Dwudniakach odbyła się konferencja „O Dostępności w Małopolsce”, której organizatorem był Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych we współpracy z Powiatem Tarnowskim. Konferencję swoją obecnością zaszczyciła Wiceprezes Rady Ministrów Beata Szydło.

Otwierając konferencję  Starosta Tarnowski Roman Łucarz powiedział, że Ośrodek w Dwudniakach, który powstał z myślą o pomocy osobom niepełnosprawnym to duma powiatu. Podziękował Pani Premier Beacie Szydło za to, że po raz drugi odwiedziła Ośrodek w Dwudniakach i za kolejny program rządowy.

dostepnosc 1

W słowie wprowadzającym do konferencji Pani Premier Beata Szydło powiedziała, że program rządowy „Dostępność Plus” jest szerokim programem prospołecznym dedykowanym do osób niepełnosprawnych oraz osób starszych.

dostepnosc 2

- W tym roku ogłosiliśmy kolejne programy społeczne, gdyż okazuje się, że mogą być one doskonałym kołem zamachowym gospodarki, która rozwija się coraz szybciej - stwierdziła Pani Premier.

O co chodzi w programie „Dostępność Plus”?

dostepnosc 3
- W życiu i przestrzeni publicznej jest wiele barier, które są utrudnieniem do normalnego funkcjonowania dla osób niepełnosprawnych i starszych. Chcemy niwelować te bariery. To jest program szeroki, który sprawi, że normalne funkcjonowanie dla tych osób będzie łatwiejsze - powiedziała Beata Szydło. Mówiła też, że Ośrodek w Dwudniakach jest wzorcową tego typu placówką dla całej Polski. - Spełnia wiele oczekiwań rodziców i podopiecznych. Jest przykładem jak można w nowoczesny sposób realizować zadania, które nie są takie łatwe, bo to nie tylko kwestia wybudowania okazałego budynku - mówiła.

dostepnosc 4

Szczegóły programu „Dostępność Plus” przedstawiali Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Adam Hamryszczak i Prezes PFRON Marlena Maląg.

dostepnosc 5

Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma przedstawił działania samorządu Powiatu Tarnowskiego na rzecz osób niepełnosprawnych, w które włączane są organizacje pozarządowe i stowarzyszenia.

dostepnosc 6

Program „Dostępność Plus” rozpoczął się w 2018 roku i potrwa co najmniej do 2025 roku. Przeznaczone zostaną na niego 43 mld zł pochodzące z budżetu państwa, PFRON i samorządów.

Na konferencji - oprócz przedstawicieli samorządów i osób zajmujące się pomocą społeczną - obecni byli też m.in. Posłowie Urszula Rusecka, Michał Wojtkiewicz i Wiesław Krajewski, Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Anna Pieczarka oraz Dyrektor Oddziału Małopolskiego PFRON Marta Mordarska. 

Więcej fotografii z tego wydarzenia dostępnych jest - tutaj.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:449
Wczoraj:577
W tym tygodniu:1674
W tym miesiącu:10517
Ogółem:1104641

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!