dzisiaj jest: 1 czerwca 2020 r.   ::    imieniny: Hortencja, Jakub, Konrad

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

baner top esop

O tradycji i obrzędowości wielkanocnej w SOSW w Dwudniakach

rozmiar tekstu w artykule:

wielkanoc dwudniaki miniŚwiąteczne tradycje z terenu Małopolski, zapomniane obrzędy, a także wspólne śniadanie. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wierzchosławicach-Dwudniakach przygotował wydarzenie, podczas którego jego podopieczni mogli zaznajomić się z obrzędowością wielkanocną.

Młodzi wychowankowie ośrodka zaangażowali się w przygotowanie wydarzenia, które po raz pierwszy w tej formie, odbywało się w SOSW. Jak podkreślają nauczyciele, którzy na co dzień pracują z dziećmi w ośrodku, celem tej inicjatywy było przybliżenie wychowankom tradycji i obrzędowości wielkanocnej, zarówno tej która wciąż jest kultywowana, jak i tej, która została zapomniana.

wielkanoc dwudniaki 1

- W świadomości dzieci i młodzieży bardzo mocno są zaznaczone tradycje i obrzędy związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Zdecydowanie mniej wiedzą one na temat tych, dotyczących Wielkanocy - mówi Jacek Frankowski, Dyrektor SOSW w Wierzchosławicach - Dwudniakach. - Stąd też w bieżącym roku postanowiliśmy zaangażować naszych wychowanków w aktywne przeżywanie zwyczajów wielkanocnych, a nawet przypomnienie tych już całkiem zapomnianych.

wielkanoc dwudniaki 2

- Warto naprawdę docenić fakt, iż wszystko co zostało przygotowane na to wydarzenie wielkanocne w ośrodku, powstało z zaangażowaniem dzieci i młodzieży - podkreśla Etatowy Członek Zarządu Powiatu, Tomasz Stelmach. - Od ponad pół roku ośrodek funkcjonuje w nowej lokalizacji i czuć, że jego społeczność zaaklimatyzowała się w tym nowym miejscu. Natomiast nauczyciele i wychowawcy wypełniają ten nowoczesny obiekt wartościowymi treściami edukacyjnymi - podkreśla Tomasz Stelmach.

wielkanoc dwudniaki 3
wielkanoc dwudniaki 5

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:988
Wczoraj:675
W tym tygodniu:988
W tym miesiącu:988
Ogółem:1314429

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!