dzisiaj jest: 19 lipca 2019 r.   ::    imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

25 lat Rejonu IPA Tarnów

ipa tarnow miniOrganizacja IPA, czyli International Police Association, Rejon Tarnów, świętowała jubileusz 25-lecia istnienia i działalności. Okolicznościowe gratulacje i życzenia sukcesów na dalsze lata pracy społecznej, w imieniu samorządu Powiatu Tarnowskiego, złożyły władzom IPA Tarnów, Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma.

Uroczystość jubileuszowa miała miejsce na terenie Campingu „Pod Jabłoniami” w Tarnowie.  Obok Wicestarosty Jacka Hudymy, uczestniczyli w niej między innymi Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela i Miejski Komendant Policji w Tarnowie mł. insp. Mariusz Dymura.

ipa tarnow 1

IPA jest Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji, założonym w roku 1950. Zrzesza funkcjonariuszy policji z całego świata. Celem organizacji jest między innymi tworzenie więzów autentycznej przyjaźni i koleżeństwa zawodowego pomiędzy zatrudnionymi w służbach policyjnych na całym świecie. Według oficjalnych danych organizacji, należy do niej obecnie ponad 320 tys. policjantów z 66 krajów. Sekcja polska Stowarzyszenia powstała w 1991 roku, zaś rejon tarnowski, trzy lata później. Przewodniczącą Rejonu jest Jolanta Bibro.

ipa tarnow 2

ipa tarnow 3