dzisiaj jest: 19 września 2019 r.   ::    imieniny: Konstancja, January
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Wystawa, która przypomina o ideałach zrodzonych z etosu „Solidarności”

rozmiar tekstu w artykule:

wystawa ko sol 2019 miniW Galerii Niebieskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie dostępna do zwiedzania jest jubileuszowa wystawa z okazji XXX-lecia powstania Komitetów Obywatelskich „Solidarność” na Ziemi Tarnowskiej. Ekspozycja obejmuje dorobek Wojewódzkiego Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” i Tarnowskiego Komitetu Obywatelskiego.

Autorem wystawy jest Andrzej Trybulski, były działacz komitetu wojewódzkiego. Na wystawę składają się między innymi: oryginalne plakaty, afisze, druki ulotne, materiały wyborcze, wydawnictwa własne, cegiełki, pocztówki, odezwy, itp. Wystawie towarzyszy przygotowany na tą okazję katalog.

wystawa ko sol 2019 1

Zarówno sama wystawa, jak i katalog, stanowią formę upamiętnienia osób pracujących na rzecz odnowy życia społeczno-politycznego kraju, odnowy samorządności i budowania społeczeństwa obywatelskiego. Jak czytamy w folderze: Zrodzony spontanicznie z „etosu solidarności” i skupiny wokół wartości chrześcijańskich ruch Komitetów Obywatelskich dał świadectwo głębokich pokładów patriotyzmu, przechowywanych w sercach Polaków, którzy dali wzór następnym pokoleniom.

wystawa ko sol 2019 2

Z wystawą zapoznali się między innymi Starosta Tarnowski - Roman Łucarz, Etatowy Członek Zarządu Powiatu - Tomasz Stelmach i Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn - Dawid Chrobak. - Jubileusz 30-lecia powstania Komitetów Obywatelskich „Solidarność” oraz wyborów 4 czerwca 1989 roku skłania nas Polaków do refleksji na temat drogi jaką przebyliśmy od początku transformacji ustrojowej - mówi Starosta Roman Łucarz. -  Ile z tamtego entuzjazmu, czystego patriotyzmu, ile z ideałów tamtego okresu pozostało z nami do dzisiaj? Warto podjąć próbę odpowiedzi na te pytania.

wystawa ko sol 2019 3
wystawa ko sol 2019 4

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:469
Wczoraj:508
W tym tygodniu:2217
W tym miesiącu:10180
Ogółem:1149370

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd