dzisiaj jest: 9 grudnia 2019 r.   ::    imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław

ostrow most

Piknik na Górze Kokocz

kokocz 2019 mini15 czerwca odbędzie się Piknik na Górze Kokocz. Będzie to okazja do miłego i atrakcyjnego spędzenia czasu dla całych rodzin oraz osób we wszystkich grupach wiekowych. Góra Kokocz posiada niezwykłe walory krajobrazowe i turystyczne. Z tego wyjątkowego miejsca na mapie regionu tarnowskiego można podziwiać wspaniałą panoramę we wszystkich kierunkach świata.

Organizatorami wydarzenia są: Sołectwo Wola Lubecka, Sołectwo Lubcza, OSP Wola Lubecka, OSP Lubcza, Szkoła Podstawowa w Woli Lubeckiej, Zespół Szkół w Lubczy, Ośrodek Kultury w Ryglicach. Patronat honorowy objęli - Starosta Tarnowski Roman Łucarz i Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn.

W programie pikniku znajdą się: układy taneczne - Zespół Szkół w Lubczy, układy taneczne i pokaz mody ekologicznej - Szkoła Podstawowa w Woli Lubeckiej, zespoły Ośrodka Kultury w Ryglicach: Młodzieżowa Kapela Ludowa „Z Pod Dęba” z Zalasowej, Kapela Ludowa „W Kuźni u Kowala” z Kowalowej, „Po Lubecku gromy i śpiwomy” - Kapela „Spod Kokocza”, Zespół „Lubczanie”, „Fachowiec” - Kabaret „CHOJCO”. O godz. 19.00 przewidziana jest zabawa taneczna z zespołem DYSONANS - wstęp wolny (organizator zabawy - Sołectwo Wola Lubecka i Sołectwo Lubcza).

kokocz 2019 1

Przez cały czas trwania imprezy będzie miała miejsce degustacja potraw regionalnych i tradycyjnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich - Lubcza, Kowalowa, Joniny, Zalasowa, Koło Pań „Rygliczanki”, winnice z terenu Gminy Ryglice, dostępne będą wystawy rękodzieła artystycznego, mała gastronomia, plac zabaw dla dzieci. Dodatkową atrakcją będzie przelot samolotu Aeroklubu Podhalańskiego z niespodzianką.

Ogółem:1190454