dzisiaj jest: 14 listopada 2019 r.   ::    imieniny: Laura, Emil, Wawrzyniec
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

Centrum Paderewskiego zaprasza na koncert Doroty Osińskiej

koncert d osinska miniFinalistka II edycji programu The Voice of Poland, Dorota Osińska, wystąpi w Centrum Paderewskiego w sobotni letni wieczór 13 lipca o godzinie 18.00. Artystka zaprezentuje między innymi autorskie piosenki w fantastycznych aranżacjach.

Dorota Osińska ukończyła andragogikę i animację kulturalną na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2003 roku jest aktorką warszawskiego Teatru Rampa. Ma na koncie setki zagranych koncertów i spektakli, liczne cenne nagrody muzyczne i teatralne, współpracę z największymi osobowościami ze świata kultury w Polsce (Korcz, Satanowski, Konieczny, Szczepkowska) i na świecie (Jose Carreras, Rick Allison). Wydała cztery albumy („Idę” |2004, „Kamyk zielony” |2010, „Teraz” |2013 oraz „Dorota Osińska” |2018). Wszystkie te płyty promowała licznymi koncertami w Polsce i na świecie, zdobywając coraz szerszą rzeszę fanów. Aktualnie trwają intensywne prace nad piątym, solowym albumem.

koncert d osinska 1

Jest finalistką II edycji The Voice of Poland, a jej interpretacja „Calling You” przekroczyła 14 milionów wyświetleń w internecie. Ostatnim dużym wydarzeniem jest spektakl „Eva” w reżyserii Joanny Szczepkowskiej, z premierą w listopadzie 2018 roku, w którym Dorota wcieliła się w rolę legendarnej, amerykańskiej piosenkarki Evy Cassidy.

W Kąśnej Dorota Osińska wystąpi z zespołem w składzie: Paweł Stankiewicz (gitary, Casio, wokal), Piotr Maślanka (instrumenty perkusyjne, wokal) oraz  Kornel Jasiński (kontrabas, wokal). Bilety koncertowe w cenie 30 zł do nabycia od 13 czerwca online lub stacjonarnie w Dworku Paderewskiego od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00. Autokar do Kąśnej, organizowany dla tarnowskich melomanów wyjedzie sprzed Teatru im. Ludwika Solskiego o godzine 16.30. Cena przejazdu w obie strony to 10 zł.

Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej jest instytucją kultury Powiatu Tarnowskiego współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem Strategicznym Centrum oraz Patronem Sali Koncertowej jest Grupa Azoty.