dzisiaj jest: 14 listopada 2019 r.   ::    imieniny: Laura, Emil, Wawrzyniec
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego Ducha
Wieża widokowa na Brzance
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

ZSLiT w Wojniczu: Lider wiedzy i wartości ponownie wybrany

rozmiar tekstu w artykule:

zslit wojnicz miniKolejna edycja akcji „Lider wiedzy i wartości - doświadczeniem budujesz pewność siebie!” za nami. Szkoła w Wojniczu, w której funkcjonuje klasa mundurowa, miała okazję wybrać lidera wiedzy i wartości. Tegoroczny zwycięzca - Radosław Smoter - uczęszcza do Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu.

Całoroczna ocena
Akcja specjalna, tak jak poprzednio, trwała przez cały rok szkolny. To właśnie podczas tego okresu bacznie przyglądano się zachowaniu i prezentowanym postawom każdego z potencjalnych liderów, czyli wszystkich uczniów klas mundurowych. A jakie cechy brano pod uwagę? Przede wszystkim nienaganną postawę, zaangażowanie w działalność charytatywną, czy aktywny udział w życiu szkoły. Oprócz tego lider nie mógł również zaniedbywać swoich podstawowych obowiązków szkolnych, a co za tym idzie, powinien wyróżniać się także pod względem wyników w nauce. - Wysoka średnia, czy działalność dodatkowa to tylko niektóre z atrybutów cechujących prawdziwego lidera - tłumaczy Grzegorz Basta, właściciel marki Sortmund, będącej organizatorem akcji. - Istotne jest też, by młody człowiek był świadomy, że jego pozytywne zachowanie, może przybrać efekt kuli śnieżnej i zaktywizować innych do działania. Od lat doceniamy uczniów, którzy wyróżniają się na tle innych, ponieważ widzimy ich potencjał i chcemy dać im szansę na wykorzystanie go do realizacji dobrych celów - dodaje organizator.

Świadomość misji
Szkoły, które uczestniczą w akcji, również stawiają na pierwszym miejscu propagowanie idei umiejętnego łączenia wiedzy i wartości. Dyrektorzy zdają sobie sprawę, że w szczególności w klasach, które skupiają młodych ludzi wiążących swoją przyszłość ze służbą mundurową i bezpieczeństwem, powinno się oprócz podstawowej wiedzy uczyć także szacunku, chęci pomocy innym, a także zaangażowania w kwestie społeczne. - W naszej szkole zwracamy uwagę na wychowanie patriotyczne, bezpieczeństwo oraz zajęcia z symboli narodowych - mówi dyrektor szkoły Agnieszka Kapek. - Uczeń, którego wybraliśmy na lidera wiedzy i wartości jest zaangażowany, nigdy nie odmawia pomocy, jest przykładem dla kolegów. Godnie reprezentuje szkołę, zawsze bierze udział w wydarzeniach patriotycznych w powiecie, województwie - podkreśla.

Zainteresowanie akcją po raz kolejny potwierdziło, że inicjatywy promujące patriotyzm (w tym patriotyzm lokalny), osiąganie wysokich wyników w nauce, czy propagujące pomoc innym, są wciąż bliskie społeczeństwu. Młodzi laureaci z pewnością staną się silnymi wzorcami do naśladowania i pociągną za sobą wielu innych uczniów.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:440
Wczoraj:615
W tym tygodniu:2150
W tym miesiącu:6823
Ogółem:1176874

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd