dzisiaj jest: 14 listopada 2019 r.   ::    imieniny: Laura, Emil, Wawrzyniec
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

Delegacja Rejonu Nieświeskiego gościła w powiecie

nieswiez del 2019 miniW Powiecie Tarnowskim gościła delegacja z białoruskiego Rejonu Nieświeskiego, zagranicznego partnera powiatu. Na program pobytu delegacji złożyło się między innymi oficjalne spotkanie z władzami samorządowymi powiatu, jak również wizyty w jednostkach powiatowych. W bieżącym roku mija dekada współpracy Powiatu Tarnowskiego z Rejonem Nieświeskim.

W Starostwie Powiatowym w Tarnowie delegacja białoruska spotkała się z Zarządem Powiatu Tarnowskiego. Starosta Tarnowski Roman Łucarz przedstawił gościom informacje na temat powiatu, jak również specyfikę funkcjonowania samorządów powiatowych w Polsce. Delegacja białoruska uczestniczyła także w obradach Rady Powiatu Tarnowskiego.

nieswiez del 2019 1

Podczas wyjazdu w teren goście mieli okazję wizytować jednostki powiatowe - Dom Pomocy Społecznej w Nowodworzu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie oraz Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Podczas pobytu w Tuchowie delegacja zapoznała się z funkcjonowaniem tamtejszej oczyszczalni ścieków, ze względu na obecność w składzie delegacji urzędników wydziału gospodarki komunalnej Nieświeskiego Rejonowego Komitetu Wykonawczego. W drugim dniu wizyty goście zwiedzili kopalnię soli w Bochni oraz zabytki królewskiego Krakowa.

nieswiez del 2019 2

Na czele pięcioosobowej delegacji stał Aleksander Bałtienkow, Zastępca Przewodniczącego Rejonowego Komitetu Wykonawczego w Nieświeżu.

nieswiez del 2019 3

Rejon Nieświeski leży w centralnej Białorusi, w Obwodzie Mińskim. Centrum administracyjnym rejonu jest miasto Nieśwież. Powierzchnia rejonu wynosi blisko 863 km2, zaś liczba mieszkańców - około 46 tys. osób. W bieżącym roku mija dziesięć lat współpracy pomiędzy Powiatem Tarnowskim a Rejonem Nieświeskim.