dzisiaj jest: 14 listopada 2019 r.   ::    imieniny: Laura, Emil, Wawrzyniec
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego Ducha
Wieża widokowa na Brzance
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Święto folkloru w Grabnie

rozmiar tekstu w artykule:

grab przeg zes lud 2019 miniW Grabnie odbył się Małopolski Przegląd Zespołów Ludowych - kultura regionu. Organizatorem wydarzenia, w którym uczestniczyli między innymi Anna Pieczarka z Zarządu Województwa Małopolskiego i Tomasz Stelmach - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego, było Regionalne Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Wojnicz.

Na scenie obok Wiejskiego Domu Kultury w Grabnie zaprezentowało się siedem zespołów z Małopolski i Podkarpacia. Przegląd dofinansowało Województwo Małopolskie w ramach „Mecenatu Małopolski”. Jednocześnie w Grabnie odbywał się piknik rodzinny, z którego dochód przeznaczony zostanie na wkład własny do zakupu nowego samochodu dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabnie. W ramach pikniku wystąpiły kapela góralska „Zbóje” oraz zespoły disco polo - Malibu i Shantel.

grab przeg zes lud 2019 1

W organizację wydarzenia zaangażowany był Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń. - To jest wyjątkowe święto folkloru, który w sposób niezwykły wyróżnia Powiat Tarnowski i szerzej nasz region. Kultura i obyczajowość ludowa są naszą prawdziwą i rozpoznawalną marką - mówił Przewodniczący Rady Powiatu.

grab przeg zes lud 2019 2

- To prawdziwa przyjemność przyjeżdżać do takich miejscowości jak Grabno. Spotykać tak fantastycznych i otwartych ludzi, lubiących siebie nawzajem i kochających swoją małą ojczyznę. A podziwiając cudne krajobrazy, pagórki można się przekonać jaka Polska jest piękna - powiedziała Anna Pieczarka.

grab przeg zes lud 2019 3

W wydarzeniu Zarząd Powiatu Tarnowskiego reprezentował Tomasz Stelmach, który podkreślił, iż Przegląd w Grabnie jest doskonałą okazją do promocji i popularyzacji kultury oraz tradycji ludowej, a także wyraził nadzieję, iż inicjatywa ta na stałe wpisze się w kalendarz kulturalny powiatu.

grab przeg zes lud 2019 4

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:419
Wczoraj:615
W tym tygodniu:2129
W tym miesiącu:6802
Ogółem:1176853

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!