dzisiaj jest: 19 września 2019 r.   ::    imieniny: Konstancja, January
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

W Pleśnej otwarto kolejny plac targowy w Powiecie Tarnowskim

rozmiar tekstu w artykule:

targowisko plesna miniStarosta Tarnowski Roman Łucarz stwierdził, że tak dobrze urządzone i nowoczesne place targowe powinny być w każdej gminie w Powiecie Tarnowskim. Anna Pieczarka z Zarządu Województwa Małopolskiego mówiła zaś, że z wielką przyjemnością będzie tutaj przyjeżdżała i kupowała świeże owoce i warzywa. W Pleśnej otwarto targowisko „Mój Rynek”, którego budowę dofinansowało Województwo Małopolskie.

W ramach inwestycji wybudowano budynek gospodarczy wraz z zapleczem sanitarnym, powstały zadaszone miejsca handlowe, wykonano nawierzchnię placu przeznaczonego do sprzedaży ekologicznych produktów rolno-spożywczych i zamontowano elementy małej architektury. Zainwestowano też w energię odnawialną. Koszt to 1,8 mln zł. Projekt uzyskał dofinansowanie z Województwa Małopolskiego w kwocie przeszło 930 tys. zł, w ramach konkursu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów” (Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020).

targowisko plesna 2

Wójt Pleśnej Józef Knapik przypomniał, że gmina ta słynie z produkcji owoców miękkich, a ostatnio także wyrobów pszczelarskich i win. Jednak z pewnymi obawami podchodził do tej inwestycji, bo Pleśna nie ma tego typu tradycji handlowych. - Postanowiliśmy jednak zaryzykować i dzisiaj otwieramy nowoczesny i w pełni wyposażony plac targowy. Mam nadzieję, że będzie tętnił życiem nie tylko w czwartki, który to dzień będzie odtąd w Pleśnej dniem targowym - stwierdził Józef Knapik.

targowisko plesna 3

Anna Pieczarka z Zarządu Województwa zapewniała, że będzie robiła zakupy w nowo otwartym targowisku w Pleśnej. - Mieszkam niedaleko stąd, więc z wielką przyjemnością będę tutaj kupowała świeże owoce i warzywa. To bardzo ważne, aby takich miejsc było jak najwięcej w Małopolsce. Aby tradycje sprzedaży bezpośredniej się rozwijały, aby jak najwięcej było takich centrów handlowych, gdzie można kupować ekologiczną żywność prosto od rolnika. Życzę sprzedającym, aby mieli dużo klientów, a kupującym zadowolenia ze świeżych i smacznych produktów - powiedziała.

targowisko plesna 4

Starosta Roman Łucarz wyraził nadzieję, że wkrótce takie targowiska będą w każdej gminie w Powiecie Tarnowskim. - Niedawno otwarte zostały place targowe przeznaczone do sprzedaży bezpośredniej w Zakliczynie i Wietrzychowicach. Cieszę się, że dzisiaj na mapie powiatu pojawia się kolejne miejsce spełniające warunki na najwyższym poziomie zarówno dla kupujących, jak i sprzedających - mówił Roman Łucarz.

targowisko plesna 5

Na uroczystości otwarcia placu targowego w centrum Pleśnej - oprócz miejscowych mieszkańców - obecni byli także Poseł Michał Wojtkiewicz oraz Radni województwa - Wojciech Skruch i Stanisław Sorys.

targowisko plesna 6


Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:477
Wczoraj:508
W tym tygodniu:2225
W tym miesiącu:10188
Ogółem:1149378

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!