dzisiaj jest: 10 grudnia 2019 r.   ::    imieniny: Julia, Judyta, Daniel

ostrow most

PFRON zaprasza do udziału w konkursie „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”

konkurs pfron miniPaństwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosił XVII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej, uczestników środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej pt. „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”.

„Sztuka Osób Niepełnosprawnych” to jeden z największych w Polsce przeglądów dorobku artystycznego placówek terapeutycznych dla osób niepełnosprawnych. Promuje i nagradza twórczość osób z niepełnosprawnościami. Obecna, już XVII edycja, odbędzie się pod patronatem honorowym Pierwszej Damy - Pani Agaty Kornhauser-Dudy. Tegoroczny tytuł przewodni konkursu to „PODRÓŻE MOICH MARZEŃ”. Prace wraz z dokumentami należy składać do 31 lipca 2019 roku w siedzibie Oddziału Małopolskiego PFRON (ul. Na Zjeździe 11, 30-527 Kraków).

Małopolska Wojewódzka Komisja Konkursowa pod przewodnictwem Urszuli Ruseckiej - Poseł na Sejm, Zastępcy Przewodniczącego Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, wyłoni laureatów wśród autorów prac, które zostaną zgłoszone w pięciu kategoriach:
- malarstwo i witraż: akwarele, pastele, gwasz, olej itp., na dowolnym podłożu (np. płótno, papier, tkanina, szkło, płyta);
- rysunek i grafika: ołówek, węgiel, piórko, mazak, techniki powtarzalne np. drzeworyt i linoryt;
- rzeźba kameralna i płaskorzeźba: rzeźba w drewnie, ceramice, kamieniu i technikach mieszanych;
- tkanina i aplikacja: hafty wykonane różnorodną techniką, gobeliny, makaty;
- fotografia.

Szczegółowe informacje, formularze dokumentów oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej organizatora - tutaj.

Ogółem:1191552