dzisiaj jest: 2 czerwca 2020 r.   ::    imieniny: Marianna, Marzena, Erazm

koronawirus nfz

Milion zł na dalszą rozbudowę SOSW w Wierzchosławicach - Dwudniakach

pfron dwudniaki 2019 miniPowiat Tarnowski otrzymał milion zł dofinasowania z przeznaczeniem na dalszą rozbudowę kompleksu, w którym mieści się Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wierzchosławicach - Dwudniakach. Środki finansowe pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, z części pozostającej w dyspozycji Województwa Małopolskiego.

Powiatowy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w nowej lokalizacji w Wierzchosławicach - Dwudniakach działa od roku szkolnego 2018/2019. Wcześniej mieścił się w Zbylitowskiej Górze. Kompleks, w którym ośrodek funkcjonuje obecnie wciąż jest rozbudowywany, między innymi powstaje nowoczesna hala do hipoterapii.

pfron dwudniaki 2019 1

Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Marta Malec-Lech wręczyła w Starostwie Powiatowym w Tarnowie promesę przyznającą Powiatowi Tarnowskiemu kwotę miliona zł z PFRON na zadania inwestycyjne, związane z rozbudową SOSW w Wierzchosławicach - Dwudniakach. - Działania na rzecz osób niepełnosprawnych są niezwykle istotne dla obecnego Zarządu Województwa Małopolskiego, stąd mam dużą satysfakcję przekazując tą promesę - mówiła Marta Malec-Lech.

pfron dwudniaki 2019 2

- Dziękuję Pani Marszałek oraz Zarządowi Województwa Małopolskiego za to zaufanie. Środki, które otrzymujemy z PFRON, a będące w dyspozycji województwa, na pewno bardzo dobrze wykorzystamy, finalizując plany związane z rozbudową ośrodka w Wierzchosławicach - Dwudniakach - powiedział Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Przy przekazaniu promesy obecni byli również Jacek Hudyma, Wicestarosta Tarnowski oraz Wojciech Skruch, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego.