dzisiaj jest: 21 września 2019 r.   ::    imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Podczas dożynek w Wojniczu docenimy najpiękniejsze wieńce i poznamy sołtysa roku

rozmiar tekstu w artykule:

kon pras doz 2019 miniZbliżają się XXI Dożynki Powiatu Tarnowskiego. Już w najbliższą sobotę i niedzielę społeczność powiatu będzie dziękować rolnikom za trud ich pracy oraz uczestniczyć w atrakcjach dożynkowych. Gospodarze tego wydarzenia - Starosta Roman Łucarz oraz Burmistrz Tadeusz Bąk zgodnie stwierdzają, iż 24 i 25 sierpnia warto zawitać do gościnnego Wojnicza.

- Centralnym punktem programu i sercem dożynek jest jak zawsze obrzęd dożynkowy oraz Powiatowy Przegląd Wieńca Dożynkowego - mówi Starosta Tarnowski Roman Łucarz. - To niezwykły element integrujący całą społeczność powiatową. Od kilku już lat w przeglądzie wieńca, który ma formułę konkursową, biorą udział grupy wieńcowe ze wszystkich gmin powiatu - podkreśla Starosta.

kon pras doz 2019 1

- Obok rywalizacji grup wieńcowych, tradycyjnie na dożynkach powiatowych, poznamy też Najlepszego Sołtysa Powiatu Tarnowskiego za miniony rok - dodaje Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk. - Dla mnie ten konkurs jest szczególnie bliski, bowiem osobiście znam pracę i służbę, jaką pełnią sołtysi na rzecz lokalnej społeczności.

kon pras doz 2019 2
- Dożynki Powiatu Tarnowskiego w Wojniczu to także koncerty gwiazd - w sobotę będzie to grupa Lachersi, zaś w niedzielę - Halina Mlynkova, którą usłyszymy między innymi w repertuarze zespołu Brathanki - informuje Dyrektor GOK w Wojniczu - Jarosław Bujak.

warszaty doz pl

W trakcie tegorocznych Dożynek Powiatu Tarnowskiego odbędą się też otwarte warsztaty kulinarne oraz rękodzieła ludowego. W warsztatach mogą uczestniczyć wszyscy chętni, niezależnie od wieku i posiadanych zdolności manualnych. Zgłoszenia przyjmowane będą na miejscu, przed rozpoczęciem zajęć. - Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę warsztaty będą rozpoczynać się o godzinie 15.00 i trwać do 20.00. W ubiegłych latach, podczas dożynek w Gromniku i Zakliczynie, cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem ze strony publiczności. Zatem zapraszam także do wzięcia udziału w warsztatach podczas dożynek w Wojniczu. To kreatywna atrakcja dla całej rodziny - zachęca Starosta Roman Łucarz.

Warsztaty kulinarne i rękodzieła ludowego, odbywają się w ramach projektu „Nasz Region, Nasza Tradycja - Nasze Dziedzictwo”, współfinansowanego ze środków Funduszy Europejskich w ramach RPO WM na lata 2014-2020.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:104
Wczoraj:488
W tym tygodniu:2859
W tym miesiącu:10822
Ogółem:1150012

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!