dzisiaj jest: 9 sierpnia 2020 r.   ::    imieniny: Klara, Roman, Romuald

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

baner top esop

CKZiU w Tuchowie rozpoczyna współpracę z ATB Tamel S.A.

rozmiar tekstu w artykule:

por tamel 2019 miniW Starostwie Powiatowym w Tarnowie zostało podpisane porozumienie pomiędzy Powiatem Tarnowskim, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie oraz ATB Tamel S.A. Meritum porozumienia jest współpraca stron w zakresie kształcenia zawodowego uczniów i absolwentów szkół na rynku pracy.

Zasadniczym celem podpisanego porozumienia jest partnerska współpraca stron w zakresie kształcenia zawodowego uczniów i absolwentów szkół na rynku pracy oraz wyjście naprzeciw potrzebie podnoszenia kwalifikacji zawodowych pracowników ATB Tamel S.A. - Kształcenie zawodowe wymaga korelacji z potrzebami lokalnego rynku pracy. Od kilku lat dążymy do tego, aby nasze powiatowe szkoły średnie ściśle współpracowały z zakładami i firmami z regionu, i nie tylko - uzasadnia Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

por tamel 2019 1

- ATB Tamel przyjmuje patronat nad naszymi klasami kształcącymi uczniów w zawodach mechanicznych, elektrycznych i informatycznych oraz pracowników młodocianych w zawodzie elektryk - tłumaczy Bogusław Harańczyk, Dyrektor CKZiU w Tuchowie. - Obecnie nasza szkoła współpracuje już na podobnych zasadach z Zakładami Mechanicznymi Tarnów S.A. - dodaje Dyrektor Harańczyk.

por tamel 2019 2

- Aktywna współpraca, wsparcie zawodowe, praktyki, wsparcie logistyczne, patronat nad klasami zawodowymi - to wymierne efekty podpisana tego porozumienia - stwierdza Tomasz Stelmach, który z ramienia Zarządu Powiatu, nadzoruje powiatową oświatę. - Beneficjentem tego porozumienia jest przede wszystkim młodzież CKZiU. Jest perspektywa, że po ukończeniu cyklu kształcenia obecni uczniowie będą mogli znaleźć zatrudnienie w fabryce silników elektrycznych Tamel, która jest nowoczesną firmą o stabilnej pozycji na rynku pracy, z perspektywami rozwojowymi. Ale najważniejsze jest, że młodzież będzie mogła w sposób praktyczny uczyć się zawodu od doświadczonych pracowników - uzupełnia Tomasz Stelmach.

por tamel 2019 3

- W ostatnich latach wdrażamy ideę dualnego systemu kształcenia poprzez współpracę ze szkołami zawodowymi z Tarnowa i regionu - mówi Martin Neumann, Prezes ATB Tamel S.A. - Część zajęć prowadzonych jest w szkole, część w zakładzie. Szkoła daje uczniom dobre przygotowanie teoretyczne, my zaś uczymy ich praktyki bezpośrednio w środowisku pracy - wyjaśnia Prezes Tamelu.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:57
Wczoraj:1121
W tym tygodniu:10899
W tym miesiącu:13270
Ogółem:1407773

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd