dzisiaj jest: 19 listopada 2019 r.   ::    imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego Ducha
Wieża widokowa na Brzance
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Nowe obiekty sportowe na dobry początek roku szkolnego

rozmiar tekstu w artykule:

otwar boiska woj miniPowiatowa inauguracja roku szkolnego, która odbyła się w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu, była okazją do oddania do użytku nowych obiektów sportowych - boiska wielofunkcyjnego oraz siłowni plenerowej, które mają służyć społeczności szkolnej i lokalnej. Inwestycję sfinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki, Powiat Tarnowski i Gmina Wojnicz.

- Dążymy do tego, aby przy wszystkich naszych szkołach powiatowych powstawały wielofunkcyjne, bezurazowe obiekty sportowe, służące młodzieży do realizacja zajęć sportowych i wychowania fizycznego, ale i do rekreacji - mówi Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

otwar boiska woj 1

Dyrektor ZSLiT Agnieszka Kapek podkreśla, iż oddanie do użytku tych obiektów jest dobrą wiadomością przede wszystkim dla uczniów klas pierwszych. - Mamy osiem klas pierwszych w tym roku, jest to ponad 200 uczniów - podsumowuje wyniki naboru do szkoły Dyrektor ZSLiT.

otwar boiska woj 2

Boisko wielofunkcyjne jest obiektem ogólnodostępnym także dla mieszkańców Wojnicza i gminy. - Będzie wykorzystywane do prowadzenia zajęć lekcyjnych, pozalekcyjnych, zawodów i rozgrywek sportowych dla dzieci i młodzieży, ale i dla całej społeczności lokalnej - podkreśla Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Tomasz Stelmach.

otwar boiska woj 3

Całościowy koszt inwestycji wyniósł 600 tys. 300 tys. pochodziło z Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki, po 150 tys. dołożyły samorządy Powiatu Tarnowskiego i Gminy Wojnicz. - Gdy otrzymaliśmy od Zarządu Powiatu propozycję dokonania takiego montażu finansowego, oczywiście wyraziliśmy zainteresowanie. Dzięki tej współpracy mieszkańcy Wojnicza zyskują nowoczesne obiekty sportowe na terenie miasta - wyjaśnia Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk.

otwar boiska woj 4

Oprócz boiska wielofunkcyjnego, dzięki zaangażowaniu środków powiatu i gminy oraz pozyskaniu przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, z programu Otwarte Strefy Aktywności, przy ZSLiT w Wojniczu powstała także siłownia plenerowa. Obiekt jest wyposażony m.in. w urządzenia siłowe, stół szachowy, panel edukacyjny, urządzenia komunalne. Koszt siłowni wyniósł 50 tys. zł. Dofinasowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki pokryło 50% kosztów budowy strefy. Pozostałą sumę, w równych częściach, sfinansował Powiat Tarnowski i Gmina Wojnicz.

otwar boiska woj 5

- To ważne wydarzenie dla szkoły i społeczności lokalnej - stwierdza Poseł na Sejm RP Michał Wojtkiewicz, który był gościem powiatowej inauguracji roku szkolnego w ZSLiT. - Mam satysfakcję, że mogę wspierać realizację takich przedsięwzięć. Pan Starosta, burmistrzowie i wójtowie składają wnioski, a ja staram się pomagać, aby zostały pozytywnie rozpatrzone w ministerstwach - dodaje Poseł.

otwar boiska woj 6

Poświęcenia nowych obiektów dokonał proboszcz parafii w Wojniczu ks. Jan Gębarowski. Symboliczną wstęgę przecięli: Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk, Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wojniczu Roman Chamioło, Dyrektor ZSLiT Agnieszka Kapek oraz przedstawiciel społeczności uczniowskiej. - Ta inwestycja oraz bardzo dobry nabór do klas pierwszych powodują, że szkoła zaczyna odzyskiwać dawny blask - mówi Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń, który jest również absolwentem wojnickiego ZSLiT.

otwar boiska woj 7

W uroczystości powiatowej inauguracji roku szkolnego w ZSLiT w Wojniczu uczestniczyli także: Poseł na Sejm RP Anna Czech, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciech Skruch, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie Artur Puciłowski oraz Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma.

otwar boiska woj 8

Więcej fotografii z tego wydarzenia dostępnych jest - tutaj.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:35
Wczoraj:641
W tym tygodniu:676
W tym miesiącu:8911
Ogółem:1178962

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!