dzisiaj jest: 9 sierpnia 2020 r.   ::    imieniny: Klara, Roman, Romuald

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

baner top esop

Nowe obiekty sportowe na dobry początek roku szkolnego

rozmiar tekstu w artykule:

otwar boiska woj miniPowiatowa inauguracja roku szkolnego, która odbyła się w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu, była okazją do oddania do użytku nowych obiektów sportowych - boiska wielofunkcyjnego oraz siłowni plenerowej, które mają służyć społeczności szkolnej i lokalnej. Inwestycję sfinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki, Powiat Tarnowski i Gmina Wojnicz.

- Dążymy do tego, aby przy wszystkich naszych szkołach powiatowych powstawały wielofunkcyjne, bezurazowe obiekty sportowe, służące młodzieży do realizacja zajęć sportowych i wychowania fizycznego, ale i do rekreacji - mówi Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

otwar boiska woj 1

Dyrektor ZSLiT Agnieszka Kapek podkreśla, iż oddanie do użytku tych obiektów jest dobrą wiadomością przede wszystkim dla uczniów klas pierwszych. - Mamy osiem klas pierwszych w tym roku, jest to ponad 200 uczniów - podsumowuje wyniki naboru do szkoły Dyrektor ZSLiT.

otwar boiska woj 2

Boisko wielofunkcyjne jest obiektem ogólnodostępnym także dla mieszkańców Wojnicza i gminy. - Będzie wykorzystywane do prowadzenia zajęć lekcyjnych, pozalekcyjnych, zawodów i rozgrywek sportowych dla dzieci i młodzieży, ale i dla całej społeczności lokalnej - podkreśla Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Tomasz Stelmach.

otwar boiska woj 3

Całościowy koszt inwestycji wyniósł 600 tys. 300 tys. pochodziło z Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki, po 150 tys. dołożyły samorządy Powiatu Tarnowskiego i Gminy Wojnicz. - Gdy otrzymaliśmy od Zarządu Powiatu propozycję dokonania takiego montażu finansowego, oczywiście wyraziliśmy zainteresowanie. Dzięki tej współpracy mieszkańcy Wojnicza zyskują nowoczesne obiekty sportowe na terenie miasta - wyjaśnia Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk.

otwar boiska woj 4

Oprócz boiska wielofunkcyjnego, dzięki zaangażowaniu środków powiatu i gminy oraz pozyskaniu przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, z programu Otwarte Strefy Aktywności, przy ZSLiT w Wojniczu powstała także siłownia plenerowa. Obiekt jest wyposażony m.in. w urządzenia siłowe, stół szachowy, panel edukacyjny, urządzenia komunalne. Koszt siłowni wyniósł 50 tys. zł. Dofinasowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki pokryło 50% kosztów budowy strefy. Pozostałą sumę, w równych częściach, sfinansował Powiat Tarnowski i Gmina Wojnicz.

otwar boiska woj 5

- To ważne wydarzenie dla szkoły i społeczności lokalnej - stwierdza Poseł na Sejm RP Michał Wojtkiewicz, który był gościem powiatowej inauguracji roku szkolnego w ZSLiT. - Mam satysfakcję, że mogę wspierać realizację takich przedsięwzięć. Pan Starosta, burmistrzowie i wójtowie składają wnioski, a ja staram się pomagać, aby zostały pozytywnie rozpatrzone w ministerstwach - dodaje Poseł.

otwar boiska woj 6

Poświęcenia nowych obiektów dokonał proboszcz parafii w Wojniczu ks. Jan Gębarowski. Symboliczną wstęgę przecięli: Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk, Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wojniczu Roman Chamioło, Dyrektor ZSLiT Agnieszka Kapek oraz przedstawiciel społeczności uczniowskiej. - Ta inwestycja oraz bardzo dobry nabór do klas pierwszych powodują, że szkoła zaczyna odzyskiwać dawny blask - mówi Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń, który jest również absolwentem wojnickiego ZSLiT.

otwar boiska woj 7

W uroczystości powiatowej inauguracji roku szkolnego w ZSLiT w Wojniczu uczestniczyli także: Poseł na Sejm RP Anna Czech, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciech Skruch, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie Artur Puciłowski oraz Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma.

otwar boiska woj 8

Więcej fotografii z tego wydarzenia dostępnych jest - tutaj.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:60
Wczoraj:1121
W tym tygodniu:10902
W tym miesiącu:13273
Ogółem:1407776

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!