dzisiaj jest: 12 sierpnia 2020 r.   ::    imieniny: Klara, Lech, Julian

koronawirus nfz

W hołdzie żołnierzom września 1939 roku

obelisk woj 2019 miniNazwiska siedmiu żołnierzy Wojska Polskiego znalazły się na obelisku odsłoniętym 8 września na cmentarzu komunalnym w Wojniczu i poświęconym poległym obrońcom ojczyzny z września 1939 roku, którzy zginęli w okolicach Wojnicza. Uroczystości zorganizował samorząd wojnicki oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej.

W budynku wojnickiego „Sokoła” dr Marek Smoła wygłosił wykład dotyczący działań wojennych we wrześniu 1939 roku na Ziemi Tarnowskiej. Wystąpił również Kazimierz Kania, bratanek podch. Józefa Kani, poległego w Wojniczu.

obelisk woj 2019 1

W wojnickiej kolegiacie odprawiona została Msza św. w intencji poległych żołnierzy. Natomiast główna ceremonia odbyła się na miejscowym cmentarzu komunalnym, gdzie uroczyście odsłonięto i poświęcono obelisk upamiętniający żołnierzy września 1939 roku. Odsłonięcia dokonał Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk wraz z przedstawicielem rodzin poległych.

obelisk woj 2019 2

W uroczystościach samorząd powiatowy reprezentowali Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń oraz Radny Jacek Kurek, którzy wspólnie z Senatorem Kazimierzem Wiatrem, złożyli wiązankę kwiatów przy obelisku.

obelisk woj 2019 3
obelisk woj 2019 4