dzisiaj jest: 25 lutego 2020 r.   ::    imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

wykleci 2020 zaproszenie

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Moniuszko - bohater niezwykły

rozmiar tekstu w artykule:

moniuszko niezwykly miniRecitale pieśni moniuszkowskich w wykonaniu znakomitych solistów operowych, skierowane do uczniów szkół Powiatu Tarnowskiego odbędą się w dniach od 30 września do 9 października w Żabnie, Lusławicach, Gromniku, Kąśnej Dolnej i Wierzchosławicach. Patronat honorowy nad projektem objął Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Projekt edukacyjny „Moniuszko. Bohater niezwykły” ma na celu przybliżenie przedstawicielom młodego pokolenia, pochodzącym z mniejszych miejscowości o utrudnionym dostępie do kultury wysokiej,  postaci i twórczości tego wielkiego kompozytora i patrioty, nazywanego ojcem opery narodowej.

moniuszko niezwykly 1

Ja nic nowego nie tworzę; wędruję po polskich ziemiach, jestem natchniony duchem polskich pieśni ludowych i z nich mimo woli przelewam natchnienie do wszystkich moich dzieł.

Najpiękniejsze pieśni i wybrane arie z najsłynniejszych oper Moniuszki wykonają dla młodych melomanów wybitni polscy soliści operowi. Ich występ okraszony zostanie edukacyjnym słowem o muzyce. Cykl recitali moniuszkowskich, które potrwają od 30 września do 9 października, rozpoczną koncerty w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Następnie projekt „Moniuszko. Bohater niezwykły” zagości w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Kolejnym miejscem spotkania będzie Gminny Ośrodek Kultury w Gromniku, a także Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Ostatni z recitali będzie miał miejsce w Gminnym Centrum Kultury w Wierzchosławicach. Szczegóły dotyczące poszczególnych koncertów na stronach internetowych poszczególnych współorganizatorów.

Projekt edukacyjny „Moniuszko. Bohater niezwykły” wpisuje się bezpośrednio w obchody ustanowionego przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej Roku Stanisława Moniuszki.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:38
Wczoraj:749
W tym tygodniu:787
W tym miesiącu:13900
Ogółem:1236706

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!