dzisiaj jest: 25 lutego 2020 r.   ::    imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

wykleci 2020 zaproszenie

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Uczniowie szkół powiatowych uczestniczą w proekologicznym projekcie

rozmiar tekstu w artykule:

badz eko ryglice miniPowiat Tarnowski realizuje kampanię informacyjno-promocyjną „Bądź Eko”. Jak tłumaczy Tomasz Stelmach z Zarządu Powiatu, jej celem jest kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów szkół prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Kampania odbywa się w ramach projektu współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

W ramach dnia „Bądź Eko” uczniowie biorą udział w grach, zabawach i quizach o charakterze ekologiczno-przyrodniczym, w których zdobywają atrakcyjne nagrody. Przygotowują  plakaty i prezentacje o tematyce proekologicznej oraz przedstawiają je swoim rówieśnikom na zajęciach.

badz eko ryglice 1

Inną formą działań w ramach kampanii jest umieszczenie na korytarzach szkolnych, w formie kącików ekologicznych, koszów do segregacji śmieci, a także eksponowania plansz dotyczących problemu segregacji śmieci i innych zagadnień z zakresu ochrony środowiska. Projekt pozwala na przeprowadzenie w szkołach zajęć ekologicznych z elementami plastyki. Młodzież ma okazję wyjazdu do Muzeum Przyrodniczego i Rezerwatu Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach.

badz eko ryglice 2

Projekt jest realizowany w siedmiu szkołach ponadpodstawowych Powiatu Tarnowskiego. Uczestniczą w nim także wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wierzchosławicach-Dwudniakach. Do ich zadań należy także opracowanie Poradnika Młodego Ekologa.

badz eko ryglice 3

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Czesława Majorka w Ryglicach, na wydarzeniach odbywających się w ramach dnia „Bądź Eko”, był obecny Tomasz Stelmach, Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego, który między innymi wręczył nagrody zwycięzcom gier, quizów i konkursów edukacyjnych. - Obecnie ekologia obejmuje wiele obszarów wiedzy, które wymagają poznania - mówi Tomasz Stelmach. - Na co dzień dotyczy nas wszystkich prawidłowa gospodarka odpadami komunalnymi, dbałość o jakość powietrza, czy też circular economy, ale istotna jest także znajomość zagadnień takich jak: ochrona klimatu, ochrona wód i gospodarki wodnej, ochrona różnorodności biologicznej. Są to wszystko wyzwania cywilizacyjne, które wymagają uwzględnienia w procesie wychowawczym i dydaktycznym w pracy z uczniami. W szkołach Powiatu Tarnowskiego takie działania są już prowadzone - dodaje.

badz eko ryglice 4

- Nasi uczniowie z entuzjazmem uczestniczyli w zadaniach projektowych. Jako nauczyciele zauważamy u młodych ludzi zdecydowany wzrost świadomości i wrażliwości  ekologicznej - stwierdza Janusz Szczęch, Dyrektor ZSP w Ryglicach.

badz eko ryglice 5

W organizację kampanii włączył się też Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego Oddział w Tarnowie i Stowarzyszenie „Partnerstwo - Dialog - Współpraca”. Partnerem projektu była także Castorama Tarnów, dzięki której do uczniów trafiły dodatkowe, cenne nagrody.

Projekt „Bądź Eko - kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów”  jest współfinasowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:29
Wczoraj:749
W tym tygodniu:778
W tym miesiącu:13891
Ogółem:1236697

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!