dzisiaj jest: 25 lutego 2020 r.   ::    imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

wykleci 2020 zaproszenie

Komunikat Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii: Kolejna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

logo inspekt wet miniMałopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Krakowie zawiadamia, że na terenie Województwa Małopolskiego - w dniach od 28 września do 5 października 2019 roku - zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Szczepienie lisów będzie kontynuacją szczepienia z lat ubiegłych, i wykonane zostanie poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie.

Od 26 września do 5 października 2019 roku analogiczna akcja zostanie przeprowadzona na terenie Województwa Podkarpackiego.

W okresie wykonywania szczepień zaleca się:
- nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu,
- każdy kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii, w celu poddania zwierzęcia obserwacji,
- nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa.

W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Szczegółowych informacji dotyczących akcji szczepienia lisów w Województwie Małopolskim udziela Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tarnowie.