dzisiaj jest: 25 lutego 2020 r.   ::    imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

wykleci 2020 zaproszenie

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

100 tys. zł na kolejny nowy ambulans dla tarnowskiego pogotowia ratunkowego

rozmiar tekstu w artykule:

nowy ambulans u woj 2019 miniWojewoda Małopolski Piotr Ćwik oraz Starosta Tarnowski Roman Łucarz podpisali umowę przyznającą dofinansowanie dla Powiatu Tarnowskiego w wysokości 100 tys. zł z przeznaczeniem na zakup nowego ambulansu dla Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Podpisanie umowy odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.

Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik podkreślił, iż inwestycje w obszar bezpieczeństwa uznawane są przez obecny Rząd za priorytet. - Na ręce Pana Starosty przekazuję dziś 100 tys. złotych na zakup nowej karetki dla regionu tarnowskiego. Niech ten ambulans służy jak najlepiej mieszkańcom - mówił Wojewoda Małopolski.

Starosta Tarnowski Roman Łucarz podziękował Wojewodzie Małopolskiemu i zapewnił, że przyznane środki zostaną bardzo dobrze wykorzystane. - Wymiana taboru pogotowia ratunkowego to proces permanentny, gdyż stosunkowo szybko następuje jego wyeksploatowanie. Zadaniem samorządu powiatowego jest między innymi dbałość, aby stan taboru gwarantował zespołom ratownictwa medycznego skuteczne realizowanie swoich zadań - podkreślił Starosta Tarnowski.

nowy ambulans u woj 2019 1

Podpisanie umowy odbyło się w obecności Senatora RP Kazimierza Wiatra oraz Wicestarosty Tarnowskiego Jacka Hudymy.

Należy też podkreślić, iż nie jest to jedyne dofinansowanie ze środków rządowych z przeznaczeniem na zakup nowych ambulansów dla PSPR w Tarnowie w ostatnim czasie. Na początku obecnego tygodnia w tarnowskim pogotowiu ratunkowym Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko oraz Dyrektor PSPR Kazimierza Kunecka, podpisały umowę na dofinansowanie zakupu nowej karetki w wysokości 400 tys. zł z ogólnopolskiego „Programu wymiany ambulansów”.

- Tym samym mamy możliwość zakupu dwóch nowych ambulansów - zapewnił Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma.

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:32
Wczoraj:749
W tym tygodniu:781
W tym miesiącu:13894
Ogółem:1236700

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd