dzisiaj jest: 15 października 2019 r.   ::    imieniny: Jadwigi, Teresy, Brunona
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego Ducha
Wieża widokowa na Brzance
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Dofinansowania rządowe do dróg lokalnych

rozmiar tekstu w artykule:

promesy fds 2019 miniWojewoda Małopolski Piotr Ćwik wręczył w Starostwie Powiatowym w Tarnowie czeki potwierdzające uzyskanie dofinansowania zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W spotkaniu z samorządowcami z regionu tarnowskiego uczestniczyli również Posłowie na Sejm RP - Wiesław Krajewski i Michał Wojtkiewicz, Anna Pieczarka z Zarządu Województwa Małopolskiego oraz Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Fundusz Dróg Samorządowych został utworzony przez Premiera Mateusza Morawieckiego. Ma wspierać budowy, przebudowy oraz remonty dróg gminnych oraz powiatowych. Dofinansowania przyznawane są na podstawie wniosków składanych przez samorządy terytorialne. Wojewoda Piotr Ćwik wręczył w Starostwie promesy samorządom z regionu tarnowskiego na łączną kwotę około 26 mln zł.

promesy fds 2019 1

Powiat Tarnowski otrzymał dotację na przebudowę drogi powiatowej przez centrum Zakliczyna, a miasto Tarnów na remont ul. Sportowej oraz przebudowę ul. Śliwkowej. Ponadto dofinansowania do inwestycji polepszających stan infrastruktury drogowej otrzymały gminy: Zakliczyn, Skrzyszów, Lisia Góra, Żabno, Szerzyny, Ryglice, Tuchów, Radłów, Wierzchosławice, Wietrzychowice, Gromnik, Wojnicz, Rzepiennik Strzyżewski i Tarnów. W większości przypadków dofinansowania wynoszą 80 procent wartości zadań.

promesy fds 2019 2

- Są to wymierne sumy, które zasilą budżety samorządów. Nigdy nie było tak dużych dofinansowań do inwestycji drogowych. I co najistotniejsze: nie jest to jednorazowy strzał, jednorazowy zastrzyk finansowy. Jest to program cykliczny, na który w następnych latach przeznaczane będą jeszcze większe pieniądze rządowe - podkreślił Wojewoda.

promesy fds 2019 3

Anna Pieczarka z Zarządu Województwa Małopolskiego mówiła, że jest zaszczycona możliwością towarzyszenia Wojewodzie we wręczaniu symbolicznych czeków w powiecie, w którym mieszka. - Samorządy lokalne w regionie tarnowskim wspiera województwo małopolskie, ale również mogą liczyć na dużą pomoc ze strony rządowej. Ta harmonijna współpraca przynosi pozytywne efekty, co jest z korzyścią dla mieszkańców, którzy w tym przypadku zyskają drogi lokalne w dobrym standardzie - dodała Anna Pieczarka.

promesy fds 2019 5

Starosta Roman Łucarz wyraził zadowolenie, że takie spotkanie odbywa się w kierowanym przez niego urzędzie. Podkreślił również znaczenie tego, że FDS to nie jest jednorazowa pomoc, ale program zaplanowany na lata. - Trwa dobry czas dla Polski, ale również dla samorządów lokalnych. Kwoty przeznaczone z budżetu państwa na rozwój są naprawdę znaczące. Oby tak było dalej - stwierdził.

promesy fds 2019 6

Więcej fotografii z tego wydarzenia dostępnych jest - tutaj.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:103
Wczoraj:573
W tym tygodniu:676
W tym miesiącu:6538
Ogółem:1160859

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!