dzisiaj jest: 15 października 2019 r.   ::    imieniny: Jadwigi, Teresy, Brunona
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego Ducha
Wieża widokowa na Brzance
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

Delegacja sołectwa Zabłędza z wizytą u Starosty Tarnowskiego

zabledza delegacja miniW Starostwie Powiatowym w Tarnowie gościła delegacja sołectwa Zabłędza, która przekazała Staroście Tarnowskiemu Romanowi Łucarzowi wieniec dożynkowy, wykonany w sierpniu tego roku i zaprezentowany na tamtejszym festynie i dożynkach wiejskich. Uroczystości te odbywały się pod patronatem Starosty Tarnowskiego.

- Tak jak zostało zapowiedziane podczas naszego festynu sołeckiego, przekazujemy Panu Staroście ten piękny wieniec dożynkowy - mówiła Sołtys Zabłędzy, Ewa Michałek.

zabledza delegacja 1

Wieniec wyróżnia się między innymi misternie wykonanym herbem Powiatu Tarnowskiego, który znajduje się w jego centrum. - Dziękuję Państwu za przyjęcie, jakiego doświadczyłem będąc u Państwa na festynie, i dziękuję za ten piękny wieniec z akcentem powiatowym - powiedział Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

zabledza delegacja 2

W składzie delegacji znalazła się także młoda poetka zabłędzka - Patrycja Chwistek, która podczas wspomnianego festynu zaprezentowała swój autorski wiersz dedykowany Staroście Tarnowskiemu. Jako wyraz wdzięczności, Starosta przekazał Patrycji pióro z okolicznościową dedykacją. Starosta wyraził także nadzieję na kolejne spotkanie z mieszkańcami Zabłędzy, podczas przyszłorocznego festynu sołeckiego.