dzisiaj jest: 15 listopada 2019 r.   ::    imieniny: Amelia, Albert, Leopold
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

O projekcie Małopolski Tele-Anioł

teleaniol miniW Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyło się spotkanie dotyczące projektu Małopolski Tele-Anioł. Jest on realizowany przez Województwa Małopolskie z myślą o osobach starszych, niepełnosprawnych, wymagających wsparcia w życiu codziennym.

Analogiczne spotkania odbyły się także w kilku innych miejscowościach w Małopolsce. Ich inicjatorką była Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego. - Poprzez spotkania chcemy dotrzeć do jak najszerszego grona osób nie tylko niesamodzielnych, ale także tych, którzy chcą nieść pomoc w ramach usług sąsiedzkich i opiekuńczych - mówiła Mata Malec Lech.

teleaniol 1

W spotkaniu uczestniczyli między innymi Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie Anna Górska oraz dyrektorzy domów pomocy społecznej, gminnych ośrodków pomocy społecznej, jak również organizacji społecznych działających w obszarze pomocy społecznej.

teleaniol 2

Podczas spotkania pracownicy Biura Projektu Małopolskiego Tele-Anioła przedstawili między innymi informacje o działaniu systemu teleopieki, zaprezentowali bezpłatne elektroniczne opaski bezpieczeństwa wręczane uczestnikom projektu i wyjaśnili, jak korzystać ze świadczonych w ramach projektu usług opiekuńczych lub sąsiedzkich.

Małopolski Tele-Anioł to największy tego typu w Polsce, innowacyjny projekt. Polega on na wdrażaniu kompleksowego systemu wsparcia dla osób niesamodzielnych i łączy teleopiekę z usługami opiekuńczymi, świadczonymi w miejscu zamieszkania.