dzisiaj jest: 15 listopada 2019 r.   ::    imieniny: Amelia, Albert, Leopold
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

Kolejna promesa MSWiA dla Powiatu Tarnowskiego. Tym razem na remont odcinka drogi powiatowej w Bobrownikach Małych

promesa bobrowniki male 2019 miniW Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma odebrał z rąk Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika promesę na zadanie związane z remontem drogi powiatowej Niwka - Bobrowniki Małe w miejscowości Bobrowniki Małe.

Promesa opiewa na kwotę 777 tys. zł i pokryje 80% wartości zadania. Środki pochodzą z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i zostały przyznane w ramach podziału funduszy przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Łącznie wyremontowane zostanie blisko 1,5 km drogi.

- To kolejne środki, które trafiają do Powiatu Tarnowskiego z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Obecnie trwa procedura przetargowa, zaś samo zadanie musi być zrealizowane do końca roku - tłumaczy Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma.

promesa bobrowniki male 2019 1

- Potrzeby związane z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych powodują, iż wciąż występujemy o dofinansowanie kolejnych zadań. Czynimy to skutecznie, czego rezultatem jest promesa, którą odebrałem z rąk Wojewody Pana Piotra Ćwika, z przeznaczeniem na remont odcinka drogi w Bobrownikach Małych - podkreśla Wicestarosta.

Remont będzie obejmował między innymi takie prace jak frezowanie i wyrównanie nawierzchni oraz uzupełnienie poboczy. Termin składania ofert w postępowaniu przetargowym, które prowadzi Powiatowy Zarząd Dróg z siedzibą w Zgłobicach, upływa 12 listopada.

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie