dzisiaj jest: 21 stycznia 2020 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

Ślubowali uczniowie klas pierwszych CKZiU w Tuchowie

ckziu slubowanie 2019 miniUczniowie klas pierwszych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem złożyli ślubowanie. Ceremonia, zgodnie z tradycją szkoły, odbyła się na cmentarzu wojennym nr 171 w Łowczówku. W uroczystości władze powiatu reprezentował Tomasz Stelmach, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego.

Wydarzenie było okazją, aby cała społeczność szkolna zgromadziła się na cmentarzu Legionistów Polskich w Łowczówku. Obecni byli także: emerytowany nauczyciel CKZiU, historyk i autor publikacji o boju pod Łowczówkiem - Józef Kozioł, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego - Tomasz Stelmach, Dyrektor tarnowskiej delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty - Artur Puciłowski oraz Burmistrz Tuchowa - Magdalena Marszałek.

ckziu slubowanie 2019 1

- Podtrzymujemy wieloletnią tradycję ślubowania w tym wyjątkowym dla naszej szkoły miejscu, jakim jest cmentarz wojenny nr 171 w Łowczówku. Tutaj bowiem spoczywają młodzi legioniści, którzy patronują społeczności szkolnej - tłumaczył Bogusław Harańczyk, Dyrektor CKZiU w Tuchowie.

ckziu slubowanie 2019 2

Najważniejszym momentem ceremonii było ślubowanie uczniów klas pierwszych na sztandar szkoły. Nie zabrakło także akcentów artystycznych w postaci wierszy i pieśni wykonanych przez młodzież.

ckziu slubowanie 2019 3

- Jest to bez wątpienia wzruszająca chwila, gdy młodzi ludzie wypowiadają słowa ślubowania. Zobowiązują się bowiem do zachowania tych samych wartości, którym hołdowali legioniści I Brygady Legionów Polskich, spoczywający na cmentarzu w Łowczówku. To wyjątkowa lekcja patriotyzmu, która łączy pokolenia - mówił Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Tomasz Stelmach.

ckziu slubowanie 2019 4

Fotografie udostępnione przez CKZIU w Tuchowie.