dzisiaj jest: 19 marca 2024 r.   ::    imieniny: Józef, Bogdan, Marek

Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

Dzień Dawcy Szpiku w OSP Żabno dla Krzysztofa

fundacja dkms krzysztof mini17 listopada w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Żabnie, w godzinach od 9.00 do 17.00, będzie możliwość rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku. Akcja dedykowana jest dwudziestopięcioletniemu Krzysztofowi, strażakowi OSP Żabno. W organizację „Dnia Dawcy Szpiku” w OSP Żabno włączyły się również inne służby mundurowe.

Krzysztof ma 25 lat i pochodzi z Podlesia Dębowego. W październiku zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę szpikową i koniczny jest przeszczep od dawcy niespokrewnionego. - Mam ogromną prośbę dla wszystkich, którzy się jeszcze nie zarejestrowali, by poświęcili te kilka minut i zarejestrowali się w bazie Fundacji DKMS oraz zostali potencjalnymi Dawcami szpiku. Będzie to szansa dla mnie i innych chorych na nowotwory krwi, na odzyskanie zdrowia i powrót do normalnego życia - mówi Krzysztof.

fundacja dkms krzysztof 1

17 listopada, w godzinach od 9.00 do 17.00, w OSP Żabno odbędzie się dedykowany Krzysztofowi „Dzień Dawcy Szpiku” z udziałem służb mundurowych, wśród których będą:
- Wydział Konwojowy Wojewódzkiej Komendy w Krakowie,
- Grupa Realizacyjna SPAP,
- Wydział Ruchu Drogowego,
- Przewodnicy z psami policyjnymi,
- Policjanci z Zespołu do Spraw Nieletnich,
- Komisariat Policji w Żabnie,
- Wojska Obrony Terytorialnej,
- Straż Graniczna,
- Straż Pożarna w Żabnie,
- Ratownictwo Medyczne.

Bazę potencjalnych Dawców Krwiotwórczych Komórek Macierzystych prowadzi Fundacja DKMS, działająca w Polsce od 2008 roku jako organizacja pożytku publicznego. Misją fundacji jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku.

- Ważne jest abyśmy mieli świadomość, iż kiedyś my możemy stać się osobami potrzebującymi takiego wsparcia. Ta świadomość winna obligować nas do tego, aby zarejestrować się jako potencjalny Dawca szpiku - zachęca Starosta Tarnowski Roman Łucarz.